Policjanci apelują!!!

Choć sezon letni nie rozpoczął się jeszcze na dobre, to policjanci z Warmii i Mazur odnotowali już kilka utonięć! Tylko w ciągu kilku dni życie straciło dwoje dzieci. Do pierwszej tragedii doszło w Jedwabnie w powiecie szczycieńskim, tam w gminnym stawie utopił się dwulatek. Kilka dni później w Ignalinie (Lidzbark Warmiński)  czteroletni chłopiec utonął w przydomowym stawie.

 

Zbliża się okres letnich wakacji, co sprzyja spędzaniu czasu nad wodą. Ważne jest, by ten czas nie zmienił się w tragedię. Wielu z nas wydaje się, że zasady bezpiecznego wypoczynku ma w przysłowiowym małym palcu – niestety, życie zbyt często weryfikuje takie opinie.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że więcej wolnego czasu spędzamy na działkach i w pobliżu zbiorników wodnych. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność rodziców. Jak pokazują ostatnie tragiczne zdarzenia wystarczy chwila nieuwagi by doszło do nieszczęścia. Należy pamiętać, że to na rodzicach ciąży szczególny obowiązek sprawowania opieki nad pociechami.

Rodzice nie sprawujący należytej opieki nad dzieckiem mogą ponieść konsekwencje prawne. Za narażenie na niebezpieczeństwo dzieci, grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły