Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu

Policjanci z gołdapskiej komendy, dzięki reakcji świadków zdarzenia, zatrzymali pijanego kierowcę volva. Jak się okazało, 43-latek był pod działaniem prawie dwóch i pół promila alkoholu i do tego jeszcze bez wymaganych uprawnień do kierowania. Inny nietrzeźwy kierowca podczas kontroli miał w organizmie ponad 1,5 promila. Obaj mężczyźni ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

 

Pijani kierowcy na drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników ruchu, dlatego policjanci konsekwentnie ich eliminują. W tych działaniach funkcjonariusze bywają wspierani przez obywateli, którzy informują ich o swoich podejrzeniach. Tak też było wczoraj (08.05) krótko po godzinie 10.00.

Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację, że drogą wojewódzką nr 651 od Galwieć do miasta zmierza kierowca osobowego auta, a jego styl jazdy wskazuje, że może być pijany. Policjanci po uzyskaniu informacji szybko zatrzymali auto opisane przez zgłaszającą osobę. Za kierownicą volvo siedział 43-letni mieszkaniec gminy Gołdap, który w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” prawie 2,5 promila. Policjanci nie zatrzymali jego prawa jazdy bo jak się okazało nie posiadał go – zostało mu zatrzymane na początku kwietnia również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie również 41–latek, którego zatrzymali w mieniony weekend gołdapscy policjanci. W Jabramowie policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Od mężczyzny policjanci wyczuli zapach alkoholu. Zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Obaj mieszkańcy gminy Gołdap niedługo ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

To już kolejny raz, kiedy telefon od osoby zaniepokojonej „stylem jazdy” kierowcy doprowadził do zatrzymania go i wyeliminowania z dalszej jazdy. Osoby, które informują policję o swych spostrzeżeniach z pewnością zasługują na pochwałę. Ich zachowanie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i jest godne naśladowania.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły