Leśna lekcja

Grupa 19 uczniów z Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką nauczycielek: pań – Anny Krygier i Iwony Lipiec, uczestniczyła w akcji sprzątania lasu i sadzenia drzew. Akcję prowadził pracownik Nadleśnictwa Gołdap – pan Henryk Bazylewicz. Nasi uczniowie sprzątali stary cmentarz przy Osadzie Leśnej w Żytkiejmach (położony w oddz. 117 Leśnictwa Maków Nadleśnictwa Gołdap).

 

Gimnazjaliści usuwali z cmentarza zbędne gałęzie, sprzątali wokół grobów pochowanych tu leśników pruskich, m.in. nadleśniczego Hansa Pauckstadta, leśniczego Kurta Boettchera oraz Gustawa Jeromina i innych zmarłych. Następnie chętni uczniowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Dołącz do leśników, posadź drzewko!” posadzili na cmentarzu kilkanaście sztuk lipy drobnolistnej, kaliny koralowej oraz kilka grabów pospolitych.

Akcja zakończona została ogniskiem, przy którym młodzież wzięła udział w zabawach terenowych przygotowanych przez pana Henryka Bazylewicza.

Serdecznie dziękujemy panom: Henrykowi Bazylewiczowi oraz Zbigniewowi Mazurowi za pomoc w zorganizowaniu akcji i ogniska. Warto również wspomnieć, iż w działania na rzecz przyrody włączył się nasz absolwent Adrian Wierzchowski, który wielokrotnie w poprzednich latach uczestniczył w takich akcjach ekologicznych.

Anna Krygier

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły