Dzielnicowy o bezpieczeństwie na rowerach

Gołdapscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, poświęconej bezpieczeństwu rowerzystów. Celem działań jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa miłośników jednośladów. Dlatego też asp. szt. Michał Malinowski, dzielnicowy z miejscowej komendy podczas spotkania z wychowankami „Słonecznego Domu” poruszał wiele ważnych kwestii dotyczących cyklistów i przypomniał jak należy bezpiecznie korzystać z roweru.

 

Sezon rowerowy już się rozpoczął. W trosce o bezpieczeństwo amatorów jednośladów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wzięli udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wczoraj (5 maja) asp. szt. Michał Malinowski, dzielnicowy z gołdapskiej komendy rozmawiał z wychowankami Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” o bezpieczeństwie poruszających się po drogach rowerzystów. Rozdał wybierającym się wkrótce na wycieczkę cyklistom odblaskowe kamizelki, przypominał najważniejsze zasady i przepisy dotyczące poruszania się na drodze.

W czasie spotkania policjant przypomniał też o wymogach technicznych, jakie musi spełniać jednoślad oraz o tym, że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność po zmierzchu i zmroku.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły