Boso i w piżamie szła ulicami miasta

Dzisiejszej nocy gołdapscy policjanci pomogli 84-letniej kobiecie. Podczas patrolowania terenu miasta po 2.00 funkcjonariusze zauważyli samotną starszą panią, która wyglądała na zagubioną. Kobieta była ubrana tylko w piżamę, nie miała na sobie nawet obuwia. Okazało się, że ma problemy z pamięcią, straciła orientację i nie potrafiła sama wrócić do domu.

 

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Kilka minut po godz. 2.00 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli idącą ulica Cmentarną starszą kobietę. Zagubiona 84-latka spacerowała po ulicy w kilkustopniowym mrozie boso, ubrana jedynie w piżamę. Była wystraszona, zagubiona i nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa ani gdzie mieszka.

Funkcjonariusze natychmiast udzielili jej pomocy i podjęli czynności w kierunku ustalenia jej tożsamości i adresu zamieszkania. Pomimo utrudnionego kontaktu z seniorką policjantom udało się ustalić niezbędne informacje. 84–letnia gołdapianka została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Policjanci dotarli do rodziny starszej pani i poinformowali o zdarzeniu.

Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, które mogą potrzebować opieki. Zwracamy się również do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie.

 

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły