Ze Starostwa: Poseł Wojciech Kossakowski na sesji Rady Powiatu

W czwartek, 30 marca odbyła się XLI (41) sesja Rady Powiatu. W odpowiedzi na zaproszenie starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka na sesji gościł poseł Wojciech Kossakowski. Poseł przybliżył ważną dla mieszkańców Gołdapi inwestycję, jaką jest przebudowa mazurskiego odcinka drogi krajowej nr 65. Koszt przedsięwzięcia to 350 milionów złotych. Modernizacji ulegną odcinki od granicy województwa, przez Nową Wieś Ełcką, Ełk, Gąski, Olecko i Kowale Oleckie aż do Gołdapi. Inwestycja została podzielona na siedem etapów, jej zakończenie planowane jest do końca 2020 roku.

Poseł podkreślił, że jest to ważny odcinek drogi dla mieszkańców naszego regionu. Przenosi ruch z Gołdapi  do Ełku, a także prowadzi do drogi ekspresowej.

W naszym powiecie rozbudowie ulegnie odcinek: drogowe przejście graniczne – początek obwodnicy Gołdapi (1,665 km). Szacunkowy pomiar ruchu (GPR) w 2015 r. wynosił na tym fragmencie drogi ok. 3 608 pojazdów na dobę. Przeprowadzona modernizacja umożliwi poruszanie się na tym odcinku drogi pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 t. W ramach przedsięwzięcia przewidywane jest m.in. poszerzenie jezdni do 8 metrów, wzmocnienie nawierzchni do 115 kN/oś, budowa i przebudowa ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego do przejścia granicznego wraz z oświetleniem, a także przebudowa skrzyżowania z ulicą strefy ekonomicznej. Szacowany koszt inwestycji to ponad 10 milionów złotych (środki z budżetu państwa), realizacja planowana jest na lata 2019 – 2020.

Ponadto sesja miała również charakter uroczysty. Józef Bombała, najlepszy producent mleka i materiału hodowlanego w naszym powiecie wraz z gratulacjami i wyrazami uznania otrzymał z rąk starosty pamiątkowy prezent. Starosta swoje podziękowania skierował również w stronę nowego partnera Gołdapskiej Karty Seniora, Wacława Grendy.

Po sesji radni kontynuowali cykl spotkań w gołdapskiej podstrefie ekonomicznej. Tym razem odwiedzili Przedsiębiorstwo Wielobranżowe NORD-OST, producenta opakowań tekturowych. Firma działa na rynku od 1990 roku. Nieustannie inwestuje w urządzenia ulepszające jakość wyrobów i zdobywa nowe rynki zbytu. Obejmuje obszar północno-wschodniej Polski oraz Litwę.

Po zakładzie oprowadził radnych prezes Janusz Syperek, przybliżając tajniki produkcji. Firma przyjmuje obecnie ok. 150 pracowników, w niedalekiej przyszłości planuje rozbudowę.

Red. Starostwo Powiatowe w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły

16 komentarzy do “Ze Starostwa: Poseł Wojciech Kossakowski na sesji Rady Powiatu

 1. vgxt

  Nie jest to pełen obraz tej sesji. Najbardziej emocjonujący fragment „dyskusji” pomiędzy Miszkielem, Luto, Ciołkiem, Mirosem został pominięty w informacji. Widać wyraźnie brak dystansu do siebie Mirosa, a Ciołek idzie w zaparte z wypadkiem Skody i jeszcze w dodatku niektórzy radni wspierają go w tych „kłamstewkach”.
  A panu Mirosowi dedykuję ten cytat:
  “ (…) ale czyż wiek świadczy o mądrości? O nie! Wiek świadczy jedynie o tym, że człowiek leciwy popełnił więcej głupstw, niegodziwości oraz pomyłek od człowieka młodego. I czasami nauczył się zręcznie z tych głupstw, niegodziwości oraz pomyłek tłumaczyć przed samym sobą i przed innymi. ”
  — Jacek Piekara

  1. Magda

   Do tego, by dobrze się działo, potrzebne są młode ręce i leciwe głowy. Miszkiel ma tylko młode ręce.

   1. XYZ

    Z tego co wiem ,to tak naprawdę te młode ręce do tej pory też za bardzo się nie sprawdziły.

 2. Anka

  :-):-):-) Zrobiłeś (-aś) vgxt taki sobie wybieg do przodu. Taką formę obrony w postaci ataku, ponieważ masz świadomość, że na tej sesji skompromitował się ktoś inny i to wiadomo „wszem i wobec” (i kompromituje się na innych sesjach) i kto w promieniu może 100 mil jest najbardziej znany z braku dystansu do siebie oraz kompletnej nieumiejętności prowadzenia merytorycznej dyskusji. Nie trzeba się rozglądać uważnie, by szybko sobie uświadomić jak tę „osobliwość” ocenia większość gołdapskiego społeczeństwa.
  To Twoja bardzo subiektywna opinia i rozumiem, że byłeś (-aś) bezpośrednim świadkiem tego incydentu z samochodem. Jeśli tak, to wal na policję, albo do prokuratury.

 3. obserwator

  We wszystkich normalnych społecznościach doświadczenie jest w cenie. Jednak w Gołdapi od dwóch lat jest inaczej. Smutne jednak prawdziwe. Może za rok zmądrzejemy?

  1. pshv

   Oczywiście, że zmądrzejemy. Murzyn na burmistrza!

   1. Anonim

    Ojej i co zrobia pewne panie…jak ktoś inny bedzie burmistrzem…

    1. Anonim

     Pracy jest dużo …każdy sklep szuka.

 4. Iza

  To ,że media nie podają wszystkich aspektów podczas każdej sesji w powiecie czy gminie to jest już normą,naturalnie złą. To na was dziennikarzach,sprawozdawcach spoczywa obowiązek rzetelnego informowania społeczeństwa a skoro tego nie robicie to słowo stronniczość jest najdelikatniejszą oceną waszej pracy. To mamy w końcu opublikować w internecie kopie faktur na zakup alkoholu przez Urząd Miejski żeby skompromitować do końca Marka M.?

  1. delete

   Po pierwsze: wydaje mi się że powyższy tekst jest komunikatem starostwa.
   Po drugie: dawaj te faktury Andrzej na co czekasz?

  2. K

   Tak, proszę Izo opublikuj! Ale nie zapomnij opublikować obok dla porównania kwot jakie z budżetu idą na całą rodzinę Dzienisa (wzrost wydatków po wyborach w 2014 r.), Dominiuka, Murzyna, Wasilewskiego, Falińskiej, pieniędzy wyrzucanych w błoto na bezsensowne logo, dożynki, farbowanych piłkarzy i trenerów których trzeba opłacić, etc.

   1. K2

    Do tego grona „swoich” dołączyć wypada rodzinę p. Dutkowskiego.

 5. IPO

  Witajcie. Czytając powyższe widać duże emocje. Jedni szczują drugich. Kurde redaktorzy gołdapskich portali nauczcie się realnie odtwarzać przebieg zdarzeń. Wiem iż utrzymujecie się z dotacji. Ci bogatsi jedzą z pańskiej michy. No a jej właściciele oka sobie nie wydziobią.
  Wiem, iż tematem tego artykułu było info na temat przebudowy drogi.
  Nikt z was nie poszerzy tematu hulaszczych wybryków włodarzy! Co boicie się że źródło wyschnie.

  1. Widzisz IPO, ktoś podkreślił, że to informacja ze Starostwa – tak zwany gotowiec opublikowany bezpłatnie. Gmina również daje czasem gotowce, które również publikujemy bezpłatnie (chyba że jest to głoszenie). Nie mogliśmy być po prostu na sesji. Ale nawet gdyby tak było, to żaden redaktor nie będzie robił szczegółowego protokołu z sesji. Natomiast nikt z zewnątrz nie finansuje (i nigdy nie finansował) portalu goldap.org.pl Są przychody jedynie z reklam i głoszeń i tekstów sponsorowanych – za te treści bierze odpowiedzialność zleceniodawca. Natomiast Twój komentarz zbada prawnik. Wiele wskazuje na to, że zawiera pomówienie i że udamy się z tym do sądu.

 6. Andrzej

  Utożsamiam się z IPO

  1. Tomasz

   Z tym utożsamianiem Andrzeju najlepiej ostrożnie. Bo pewien gołdapski Andrzej zaczął utożsamiać się z kimś kim nie jest i popadł mitomanię. Najlepiej czasem zdać się na to z kim nas inni utożsamiają, wtedy mniej narażamy się na znaczące pukanie się w głowę ze strony nas obserwujących:-)