W Kozakach minął Tydzień z Internetem 2017

Świetlica Wiejska w Kozakach wzięła udział w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2017. 1 kwietnia od 16.00 odbywalo się spotkanie „e-Pasjonaci”, podczas którego uczestnicy poznali inspirujące blogi i przekonali się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci. A być może – tak jak znani blogerzy – również na tym zarabiać.

 

„e-Pasjonaci” to spotkanie, które skierowane było do różnych grup wiekowych, przede wszystkim do osób dorosłych, korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu. W szczególności dla tych, których mogłyby zachęcić do tego przydatne i praktyczne materiały znajdujące się w sieci.

Spotkanie było poświęcone trzem obszarom bliskim naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu. Uczestnicy zdobyli na ten temat ciekawe i praktyczne informacje, dowiedzieli się, na których blogach mogą znaleźć użyteczne zasoby, zobaczyli, jak wielką popularnością cieszą się blogerzy, i że na blogowaniu można zarabiać.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Koordynatorzy: Janina Pietrewicz i Emilia Boruc

 


Aktualności

Powiązane artykuły