Ubezpieczenie domu w budowie na czym polega?

Na pytanie postawione w tytule z pewnością nikt nie chce odpowiedzieć: ja sam. A takiej odpowiedzi będziemy musieli udzielić jeśli wcześniej nie zabezpieczymy naszego domu w budowie. Bądźmy więc mądrzy przed szkodą i wykupmy wcześniej odpowiednią polisę.

Ubezpieczenie domu w budowie zwykle nie jest obowiązkowe, jest to jednak rozsądne rozwiązanie. Słabo zabezpieczony dom nie stanowi żadnej bariery dla złodzieja, który oprócz kradzieży naszych rzeczy może dopuścić się również zdewastowania posiadłości.

Dewastacja (czy akt wandalizmu) zwykle według ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) definiowana jest jako świadome uszkodzenie lub zniszczenie naszego mienia przez osoby trzecie. Dlatego jeśli myślimy o rozpoczęciu budowy, warto również pomyśleć o polisie, abyśmy nie musieli płacić za zniszczenia niespowodowane przez siebie.

Gdzie ubezpieczyć dom w budowie?

Ubezpieczenie domu w budowie jest przeznaczone dla każdego kto buduje, ale też remontuje, przebudowuje czy rozbudowuje dom lub mieszkanie.

Ubezpieczenie budynku w budowie to bardzo ważna decyzja. Jeśli nie wiemy, gdzie ubezpieczyć nasz dom bez tracenia cennego czasu, warto zacząć od sieci i sprawdzić ubezpieczenie domu w budowie z www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Przez internet można również wykupić interesujący nas pakiet ubezpieczeniowy. Wystarczy wypełnić krótki formularz, porównać oferty, wybrać odpowiednie dla siebie ubezpieczenie i zapłacić online w wybranej formie. Gotowa i ważna już na drugi dzień polisa to minimum formalności w krótkim czasie.

Dom w budowie – jaką polisę najlepiej wybrać?

Obecnie na rynku ubezpieczeniowym dostępnych jest bardzo dużo różnorodnych polis. Którą więc wybrać? Każdy kto stoi przed takim wyborem wie, że nie jest to łatwa decyzja i nie warto jej podejmować pochopnie. Aby wyłonić najlepszą ofertę, warto zobaczyć ranking ubezpieczeń mieszkaniowych w www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Często przed ważnymi wyborami pytamy znajomych i najbliższych o poradę. W tym przypadku podobną funkcję spełnia ranking, ponieważ na stronie widoczne są również niezależne opinie innych użytkowników, którzy oddają głosy na wykupione przez siebie ubezpieczenie. Ich opinie mogą być niezwykle cenne dla nas i pomocne przy wykupieniu polisy.

Ranking nie jest ułożony według cen ubezpieczenia, ale właśnie według opinii innych właścicieli polisy. Przy ubezpieczeniu naszego domu nie warto sugerować się tylko kwotą, ale zwłaszcza zakresem ochrony.

Co obejmuje ubezpieczenie domu w budowie?

Dom w budowie w ogólnych warunkach ubezpieczenia zwykle definiowany jest jako: dom lub mieszkanie w trakcie budowy, przebudowy lub remontu. Ubezpieczenie zwykle zakresem obejmuje również posesję i przynależne do niej nieruchomości i ruchomości, w tym sprzęt budowlany.

Każde TU oferuje inny pakiet ubezpieczeniowy, w zależności więc od naszych potrzeb możemy wybrać najlepszą dla nas ofertę. Nie wszystkie jednak zapewniają ochronę przed dewastacją w podstawowej wersji. Takie rozwiązanie stosują m.in. Gothaer, PZU i Warta.

Natomiast Ergo Hestia gwarantuje ubezpieczenie mienia od wandalizmu jedynie w wersji rozszerzonej. Benefia zaś wandalizm traktuje jako wyłączenie odpowiedzialności, a więc jako szkodę, za którą nie otrzymamy świadczenia.

Dlatego przed wyborem polisy, warto dokładnie przeczytać OWU i świadomie wybrać odpowiednie dla nas zabezpieczenie. Wykupując dobre ubezpieczenie, nie będziesz musiał martwić się o niespodziewane wydatki spowodowane aktem wandalizmu, bo to nie ty za nie zapłacisz, tylko wybrane przez siebie Towarzystwo ubezpieczeniowe.


Porady

Powiązane artykuły