Sala gimnastyczna „trójki” po raz trzeci tętniła życiem siatkarskim

W wielki czwartek, 13 kwietnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi  odbył się III Świąteczny Turniej Siatkarskich „Dwójek” (rocz. 2006 i mł.) i „Trójek” (rocz. 2005 i mł.) Chłopców o Puchar Prezesa UKS Trójki. W turnieju „Dwójek” wystąpiło aż dziewięć barwnych zespołów z klas drugich, trzecich i czwartych, które zagrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Emocji na sali nie brakowało.

 

Po dwa najlepsze duety awansowały do półfinału. Bezkonkurencyjny w grupie A okazał się doświadczony duet czwartoklasistów: Michał Ostrowski / Antoni Buraczewski pod nazwą „UKS Trójka Gołdap”, który odniósł cztery wygrane stosunkiem 2:0. Drugie miejsce w tej grupie wywalczyli siatkarze z drużyny „Iluminaci” (Mieszko Makarski i Olaf Rykaczewski). Grupę B z przytupem wygrały „Trzmiele” (Maciej Świętoń i Aleksander Nyga). A stawkę półfinalistów uzupełniły „Zabójcze Smoki” (Paweł Jurewicz, Piotr Zadroga). Rozegrano również mecze o dalsze lokaty. Siódme miejsce zajęła drużyna „Oscypki” (Cyprian Anzulewicz, Dawid Jurewicz) po pokonaniu 2:0 – „Pigmenów” (Dominik Stabiński, Franciszek Fornalski). Piąte miejsce zajęli „Gracze” (Maksymilian Janiuk, Maksymilian Rogowski) po pokonaniu 2:0 – „Młodych Siatkarzy” (Jeremi Wojtas, Szymon Wysocki). W pierwszym półfinale UKS Trójka Gołdap gładko ograła 2:0 – „Zabójcze Smoki”, natomiast „Trzmiele” ograły 2:0 „Iluminatów”.

 

W meczu o trzecie miejsce „Iluminaci” okazali się lepsi od „Zabójczych Smoków” wygrywając spotkanie 2:0. W wielkim finale turnieju para Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski zgarnęła całą pulę. Po wygraniu 2:0 (15:4, 15:11) z parą Maciej Świętoń, Aleksander Nyga zapewniła sobie tytułowy puchar. Po zmaganiach najmłodszych adeptów do gry przystąpili nieco starsi siatkarze. Do walki w „Trójkach” przystąpiły cztery drużyny. Turniej wyraźnie przebiegał pod dyktando doświadczonej ekipy „Smerfy” (Oskar Stalewski, Piotr Górski i Michał Ostrowski), która odniosła komplet trzech zwycięstw. Drugie miejsce wywalczył zespół „Dream Team” (Alan Budziejko, Maciej Wądołowski i Michał Domelewski). Trzecia lokata przypadła ekipie „Trójki z Trójki” (Antoni Buraczewski, Dominik Wawrukiewicz i Aleksander Nyga). Ostatnie czwarte miejsce przypadło „Trzmielom” (Maciej Świętoń, Olaf Rykaczewski, Adam Kryszkiewicz). Dwóch wyróżniających się zawodników otrzymało w nagrodę pamiątkowe statuetki: Michał Ostrowski i Piotr Górski. Wszyscy siatkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy piękne puchary. Lokalny turniej jest kolejnym przykładem, że siatkówka mocno rozwija się na naszym terenie. Mecze sędziowali: Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc.

 

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap i Starostwo Powiatowe.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA DWÓJEK:

1. UKS Trójka Gołdap, 2. Trzmiele, 3. Iluminaci, 4. Zabójcze Smoki, 5. Gracze, 6. Młodzi Siatkarze, 7. Oscypki, 8. Pigmeny, 9. Super Ninja.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TRÓJEK:

1. Smerfy, 2. Dream Team, 3. Trójki z Trójki, 4. Trzmiele

 

 

 

Powiązane artykuły