O tym, że pomagać warto…

O tym, że pomagać warto nie trzeba nikogo przekonywać. Zasiane dobro zawsze powraca, inspiruje, buduje, pomaga, uwrażliwia, prostuje drogi i pomagającym, i osoby, której pomogliśmy. Gołdapskie „osiemnastki plus” z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk po raz kolejny swoją akcją zaczarowały świat. Bo jak inaczej nazwać lokalną akcję charytatywną, w którą zostaje wciągnięta głowa naszego państwa?

 

Jakimi słowami określić emocje towarzyszące licytacji piłki z autografami pierwszego składu Legii, która zakończyła się kwotą 1 500 zł? Jak nazwać łzy wzruszenia przy oglądaniu występów małych artystów? Co można powiedzieć o Piotrze Karpienia, który w ciągu sekundy podjął decyzję – przyjeżdżam, wystąpię i nic za to nie chcę?

A wszystko zaczęło się rok temu. Grupa zorganizowała koncert na rzecz Natalki „Wolontariusze – Wolontariuszce”. Osiągnięty efekt przerósł oczekiwania, a wartością dodaną przedsięwzięcia jest fakt, że Natalka obecnie należy do grupy osiemnastek. Potem były inne akcje, ale i tak grupa wiedziała – kolejna akcja charytatywna musi się odbyć.

I oto wczoraj zadziało się. Emocje, pozytywna energia, radość, wzruszenie i 12 000 zł, które zasilą konto Fundacji Przyszłość dla Dzieci a tym samym subkonto Eryka. Trudno wymienić wszystkich darczyńców, trudno wszystkim z osobna podziękować. Wiele osób zaangażowało się w to wydarzenie. I nie chodzi tylko o osoby i instytucje przekazujące przedmioty na licytację. Podziękowania należą się również osobom wnoszącym dobrą energię do pracy wolontariuszy, przekazującym pomysły, sugestie, wierzącym w to, że się uda, dającym przysłowiowego „kopa” na szczęście.

Wielki ukłon w stronę tych, którzy znosili wszystkie zmiany, pomysły i szaleństwa oraz niewiedzę techniczną grupy związaną z nagłośnieniem, oświetleniem. Dziękujemy tym, którzy zadbali o nasze siły witalne i przekazali posiłki. Nie zapominamy też o tych osobach, które zadbały o promocję wydarzenia i objęły nasze przedsięwzięcie patronatem. Ale specjalne podziękowania należą się mieszkańcom Gołdapi. Dziękujemy, że przyjęliście do swoich serc naszą iskierkę pomagania, że przyszliście, że daliście się ponieść emocjom i to dzięki Wam ZNOWU SIĘ UDAŁO. Dziękujemy pewnej Pani, która została zakażona ideą pomagania i chce być osiemnastką. Są momenty, dla których warto żyć…

Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “O tym, że pomagać warto…

  1. BB

    Pomagać warto ale nie każdy chce to robić razem z panem Pawłem i panem Stanisławem. Fajnie by było gdyby rodzice Eryka spowodowali możliwość wpłat na konto z którego pieniądze przeznaczone byłyby na rehabilitację chłopca.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...