Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją uczniowie Jedynki pożegnali zimę i przywitali wiosnę sportowo, plastycznie, smacznie i zdrowo. Udali się z Marzanną – słomianą kukłą się nad rzekę Gołdapę. Marzanna była wyjątkowo piękna, bo wykonała ją Oliwka i mama pani Emilia Płach. Marzanna bardzo szybko płynęła, co wróży szybkie nadejście tegorocznej wiosny.

Ewa Szorc


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

 1. Nathali

  Świetnie że są jeszcze nauczyciele, którzy podtrzymują tradycje. BRAWO

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. August Mocny

  Spora część obecnych nauczycieli ma problem z promocją polskiej tradycji. Stała sienowoczesna woli zachodnie satanistyczne halouin i pozostałe komercyjne nie wpisane w naszą tradycje wydarzenia. To blichtr i ułuda. Życie udawane (bo oni wszystko udają) zamiast udanego.
  Tak się do tego udawanego życia polegającego tylko na nowszych ciuchach, samochodach, kochankach, wakacjach itd przyzwyczaili, że nie rozumieją iż można wieść życie prawdziwe. Pełne. Cóż, Zachód juz zjeżdża po równi pochyłej, zostało im najwyżej 20 lat. Niech się bawią na tym Titanicu. Bądźmy w Polsce choć raz mądrzejsi przed szkodą…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...