Siatkarze z gołdapskiej „Trójki” na podium w Ełku

W niedzielę 19 marca, na dwóch Halach w Ełku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z pięciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach. Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę trzy najlepsze wyniki danego zespołu.

 

Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2006 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2005 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2004 i mł. – czwórki siatkarskie. Suma punktów wyłoni czołowe ósemki w poszczególnych kategoriach, które zmierzą się w finale województwa w Olsztynie. W ełckim turnieju wzięło udział 57 zespołów chłopców. W turnieju z dużym powodzeniem rywalizowało sześć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. Grający w „czwórkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Stalewski i rezerwowy Kajetan Kowalewski odniósł trzy grupowe zwycięstwa. Gołdapianie pokonali: 2:0 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, 2:0 – SMS Ostródę 2 i 2:0 – KS Perłę Olecko. Po zawziętym meczu ulegli jedynie 0:2 – Kurianvolley Olsztyn 2. W półfinale chłopcy po burzliwym meczu przegrali 1:2 z Kurianvolley Olsztyn 1. W meczu o trzecie miejsce gołdapianie pokonali 2:0 –  Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Ostródy.

W „trójkach” gołdapski zespół w składzie: Dominik Wawrukiewicz, Filip Siemieniuk i Alan Budziejko wygrał swoją grupę. Siatkarze pokonali 2:0 – UKS Green Volley Ełk 1 i 2:1 – MUKS Omega Mrągowo 1. W ćwierćfinale po zaciętym meczu niestety przegrali 0:2 z UKS Czwórką Ełk 1. W pierwszym meczu o miejsca 5-8 pokonali 2:0 – MUKS Omega Mrągowo 1 i na zakończenie w meczu o 5. miejsce pokonali 2:1 – UKS Czwórkę Ełk 2. 35 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1  w składzie: Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski jak również zespół UKS „Trójka” Gołdap 3 w składzie: Maciej Świętoń i Aleksander Nyga wygrali swoje grupy. Pierwszy zespół ograł: 2:0 – MKS MOSiR Kętrzyn i 2:0 – Dywity. Drugi zespół z Gołdapi ograł 2:0 – SMS Ostródę 1, 2:0 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 i 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 4. Również do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie awansował zespół UKS „Trójka” Gołdap 2 w składzie: Mieszko Makarski i Olaf Rykaczewski.

Chłopcy wygrali 2:1 z SP 4 Giżycko i 2:0 – UKS Green Volley Ełk 4. Przegrali jedynie z niezwykle mocnym Lechowem. Do ćwierćfinału (1/4) ełckiego turnieju awansował zespół pierwszy. Michał i Antoś zwyciężył 2:0 – Zwierzewo. Maciek i Olek ulegli zespołowi Koszałek Opałek Węgorzewo 1, a Mieszko i Olaf (w wyniku kontuzji) nie sprostali Kurian Volley Olsztyn 8 i zakończyli swój udział na miejscu dziewiątym.

W ćwierćfinale duet Michał i Antoś pokonał 2:0 – Koszałek Opałek Węgorzewo 1. W półfinale turnieju dwójek zespół UKS „Trójka” Gołdap 1 przegrał po niuansach i narastającym zmęczeniu 1:2 z Lechowem. W ostatnim niedzielnym meczu (małym finale) wygrali 2:0 z Dywitami. Czwarty zespół (Patryk Naruszewicz, Adam Kryszkiewicz) niestety przegrał swoje mecze grupowe i nie wyszedł z grupy.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 2 kwietnia w Ełku i 7 maja w Elblągu. W sobotę, 27 maja 2017 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2017. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii. Organizatorem turnieju w Ełku była Urszula Pieczulis przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Siatkarze z gołdapskiej „Trójki” na podium w Ełku

  1. Piotr Miszkiel

    Gratuluje całej drużynie! 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...