Poezja jest dla każdego

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu – bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii.
W związku z tym świętem Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich 20 marca 2017 r. zorganizowała „Spotkanie z Poezją Polską”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wspólnie zanurzyliśmy  się w liryczne, strofy, słowa…

Miłośnicy poezji czytając głośno wybrane przez siebie, ulubione wiersze, znanych i mniej znanych pisarzy, czy lokalnych twórców, nie ukrywali emocji, wewnętrznych przeżyć.
Dziękujemy za udział w spotkaniu i obiecujemy, że będziemy organizowali kolejne.


Aktualności

Powiązane artykuły