Gołdapianie z prawem gry w barażach o II ligę

Siatkarze SUKSS Ślepsk Suwałki, gdzie na co dzień trenuje dwóch chłopców z Gołdapi: Bartosz Mikielski (pozycja rozgrywający) oraz Dawid Rusak (pozycja libero) w miniony weekend wywalczyli prawo gry w barażach o II ligę seniorów siatkówki.

Dzięki ostatniej wygranej 3:0 z Centrum Augustów, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, młodzi siatkarze SUKSS Ślepsk Suwałki zapewnili sobie co najmniej drugie miejsce w końcowej tabeli podlaskiej III ligi, a tym samym prawo gry w barażach o II ligę. Czy o nią powalczą, okaże się niebawem.

Przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi seniorów trener drużyny nie liczył na „pudło”, a myśli o grze w barażach o II ligę nie było nawet w snach. W chwili obecnej drużyna młodych chłopców ma już zapewnione przynajmniej drugie miejsce w klasyfikacji. Czy będzie miejsce pierwsze, zależy od  wyniku drużyny z Lipska w ostatniej kolejce meczowej, w której SUKSS pauzuje. Wynik ten ma jednak  dla młodych chłopców drugorzędne znaczenie. Sezon III ligi był dla nich sezonem bardzo ważnym. Wszystkie mecze grali z seniorami o wiele od nich starszymi, o większych parametrach fizycznych, uczyli się siatkówki seniorskiej, zdobywali kolejne doświadczenie, nabierali wiary we własne możliwości, umiejętności, kształtowali charakter, zdobywali pewność siebie.

To wszystko wkrótce może zaprocentować. W oczach wielu obserwatorów podlaskiej siatkówki  drużyna SUKSS Ślepsk Suwałki była największą sensacją  i objawieniem III ligi seniorskiej siatkówki na Podlasiu. „Co do występów w barażach o II ligę, nie chcę się jeszcze wypowiadać. Na dziś  pewne jest tylko to, że awans do baraży wywalczyliśmy. Reszta wyjaśni się w najbliższych dniach” – powiedział zadowolony trener SUKSS Ślepsk Suwałki.

Tymczasem przed młodymi siatkarzami kolejna ważna  impreza tego sezonu. Już we środę tj. 08.03.2017 r. wyjeżdżają do Bydgoszczy, gdzie od czwartku do niedzieli rywalizować będą w ćwierćfinałach turnieju Mistrzostw Polski Kadetów. W turnieju tym, o jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do półfinałów, rywalizować będą z bardzo silnymi zespołami: Chemikiem Bydgoszcz, TS Koset Grudziądz, AZS UWM Olsztyn, MDK Warszawa i UMKS MOS Wola Warszawa. Przed losowaniem grup, los dla nich nie był zbyt łaskawy, trafili do „grupy śmierci”, bowiem poza zespołem z Grudziądza, pozostali to finaliści mistrzostw Polski sprzed dwóch lat w kategorii młodzików.

Chłopcy zapowiadają jednak walkę do końca i podkreślają, że łatwo skóry nie sprzedadzą. Tym bardziej chłopcom z Gołdapi i całej drużynie należy życzyć powodzenia.

 

Powiązane artykuły