Gmina sięga po dalsze środki na inwestycje uzdrowiskowe

Gmina Gołdap ma szansę pozyskać środki europejskie z puli marszałka województwa na kontynuację inwestycji uzdrowiskowych. Do podziału w regionie jest 74,5 mln złotych na gminy uzdrowiskowe i objęte uzdrowiskowym obszarem ochronnym, bowiem starania o status uzdrowiska rozpoczęły – Lidzbark Warmiński, Miłomłyn i Górowo Iławeckie. Toteż burmistrz Tomasz Luto zaproponował zwołanie na środę sesji nadzwyczajnej po to, by podjąć decyzję w tej sprawie.

 

A jest o co walczyć, tym bardziej że to byłoby to bardzo korzystne dofinansowanie z (tylko) piętnastoprocentowym wkładem gminy. Natomiast w ciągu tego roku należałoby na to wydać około 600 tysięcy. Koszt ewentualnej inwestycji zawierałby się między 20 i 30 milionami złotych.

Radni jednogłośnie zaakceptowali wniosek.

We wstępnym planach gminy jest utworzenie zakładu przyrodoleczniczego, niemal naprzeciwko tężni. Zdaniem wiceburmistrza Jacka Morzego, mogłoby to przyciągnąć inwestorów.

Niewykluczone, że jest to ostatni moment, by pozyskać takie środki .


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Gmina sięga po dalsze środki na inwestycje uzdrowiskowe

 1. Andrzej

  Czy to prawda, że pan wiceburmistrz dodał, że po wybudowaniu całości wyłoniony zostanie operator zewnętrzny, który przejmie całość a Gminie będzie płacił jakieś pieniądze za użytkowanie tego kompleksu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Tak…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Roma

    No nie, to są jaja. Ktoś robi coś pod kogoś???

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...