Gimnazjaliści na II miejscu w województwie konkursu ogólnopolskiego

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich Martyna Bartoszuk, Agnieszka Gutowska, Michał Olszewski, Janusz Stepanik reprezentowali Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej w tegorocznych zmaganiach konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zajęli zaszczytne II miejsce. Finał wojewódzki XVI edycji konkursu odbył się 24 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Jego celem było wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Trwa kilka miesięcy podczas których czteroosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych rywalizują w etapach: gminnym, parkowym oraz wojewódzkim, a następnie ogólnopolskim.

Zmagania wojewódzkie w tym roku składały się z dwóch etapów. Na początku uczniowie rozwiązywali indywidualnie test pisemny składający się z pytań biologicznych i geograficznych oraz sprawdzających wiedzę na temat na temat parków krajobrazowych naszego województwa. Kolejne zadania polegały na indywidualnym rozpoznawaniu (na podstawie zdjęć) 30 gatunków roślin oraz zwierzą ściśle i częściowo chronionych, spośród 200 podanych do przygotowania.

Warto dodać, że w  kategorii indywidualnej II miejsce zdobyła nasza uczennica Agnieszka Gutowska, a na IV miejscu była Martyna Bartoszuk. Nad formą naszych zawodników czuwały panie Justyna Przekop i Anna Janonis–Klimko.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Gimnazjaliści na II miejscu w województwie konkursu ogólnopolskiego

 1. Gratulująca

  Jak miło zobaczyć aż trzech absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2:) 🙂 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. tak

  Jak miło widzieć absolwentów „dwójki”:)Serdecznie gratuluję 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Abc

  Jak miło zobaczyć absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Piotr Miszkiel

  Gratuluję! 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. obiektywnie

  Gratulacje. Miło widzieć, że potencjał w dzieciach jest a nauczyciele, których spotykają na swojej drodze potrafią go rozwijać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...