Przybiegały codziennie z uśmiechami na twarzach

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich z tej okazji zorganizowała szereg różnorodnych zajęć popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim ukazujących bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia w domu przed telewizorem czy komputerem.

Codziennie do biblioteki przybiegały dzieci z uśmiechami na twarzach, oczekując nowej propozycji pracy i zabawy w gronie rówieśników, a zabawom nie było końca.

Podczas zajęć plastycznych z origami powstały piękne motyle, tulipany, żabki, serduszka. Wielką frajdę sprawiło dzieciakom lepienie z plasteliny wymyślonych przez siebie postaci i robienie masek karnawałowych. Nie obyło się bez zajęć edukacyjnych takich jak: „Zagadki Sówki mądrej główki”, „Kalambury”, „Hu! Hu! Ha! – Nasza Zima Zła?”, „Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży”.

Każde ze spotkań dało dzieciom dużo radości, ale także rozwijało sprawność umysłową, intelektualną i komunikację w grupie. Trudno nie wspomnieć o Jeżyku, z którym spotkali się przedszkolaki, podczas głośnego czytana opowiadań M. Christiny Butler pt. „Zimowy dzień” i „Zimowa noc”.

W trakcie ferii można też było skorzystać z Internetu, pograć w gry planszowe, poukładać puzzle. Ale wszystko co dobre szybko się kończy i tak też skończyły się ferie, które w tym roku przebiegały pod hasłem: „Ciekawe zajęcia sposobem na nudę”. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych nie brakowało. Zajęcia feryjne dostarczyły wiele niesamowitych wrażeń i przeżyć, mnóstwo ciekawych informacji, wiele radości i beztroskiej zabawy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do biblioteki na kolejne spotkania.


Aktualności

Powiązane artykuły