Podwyżki dla funkcjonariuszy służb

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat i obowiązuje od 1 stycznia tego roku.
Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

Podwyżki dla służb to element zapoczątkowanego przez ministra Mariusza Błaszczaka Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Jego celem jest zapewnienie funkcjonariuszom odpowiednich warunków do jak najlepszego wypełniania obowiązków. Przyjęty pod koniec 2016 r. przez Sejm, Program Modernizacji zakłada, że w latach 2017-2020 na ten cel zostanie skierowanie niemal 9,2 mld zł. Środki te będą podzielone pomiędzy inwestycje budowalne, zakup i modernizację sprzętu oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników.

Od 1 stycznia 2019 r. nastąpią dalsze podwyżki – średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Podwyżki dla funkcjonariuszy służb

 1. Loko

  Platforma również dbala o podwyżki by zylo się lepiej.Ekipa Tuska, Komorowskiego i Kopacz podniosła nam stawkę VAT, akcyzę na paliwa, składkę rentową, podatki lokalne, zlikwidowała ulgi, zamroziła progi oraz kwotę wolną. Szacuje się, że dorzucanie nowych obciążeń publiczno-prawnych w latach 2008 – 2015 kosztowało nas wszystkich dodatkowe 60-70 miliardów złotych! To oznacza, że każdy dorosły Polak musiał wyłożyć z własnej kieszeni średnio o 2,0 – 2,5 tys. zł więcej, aniżeli w sytuacji, gdy do wspomnianych podwyżek by nie doszło. Jakby tego było mało – według oficjalnych statystyk od końca 2008 roku do końca 2014 roku liczba urzędniczych etatów wzrosła w naszym kraju o 43 tys.

  1. Hanka

   Teraz podwyżki dopiero przed nami. Choć niektóre już weszły. Skądś trzeba wziąć żeby rozdawać po 500. Przyjdzie czas, że zapłacimy za to z własnej kieszeni.

 2. Makler.

  Taki drobiazg. Wynagrodzenia w latach 2008 – 2014 wzrosły w Polsce ponad 50%. Dla przybyło ponad 60% samochodów osobowych. Paliwo kosztowało pod koniec 2015 r. około 4 zł, teraz kosztuje około 5 zł za litr.

  1. Tosia

   http://wpolityce.pl/m/polityka/256466-bilans-8-lat-rzadow-po-wyzsze-podatki-drozsze-leki-zamrozone-place-by-zylo-sie-lepiej-wszystkim

  2. Marek

   http://archiwum.koliber.org/Goniec%20Wolnosci%202012/www.goniecwolnosci.pl/archiwum/6-2012/ocena-stanu-gospodarki-polski-pod-rz.html. „Jeśli przyjrzeć się wzrostowi przeciętnego wynagrodzenia brutto w Polsce, odkryjemy, że w okresie rządów Platformy Obywatelskiej wzrosło ono w niemal identycznym stopniu, jak w czasie urzędowania dwóch poprzednich rządów od 2001 r. do 2007 r. – o 800 zł. ” Pana argument nic nje wnosi do dyskusji.

 3. obserwator

  aby mundurowy był posłuszny, bezmyślny i zadowolony, to mu parę stówek i cześć, na pewno pójdzie na ludzi jak mu pan, co dał parę złotych rozkaże, będzie strzelał , nie myśląc o tym, że kiedyś go za to posadzą.. IDZIE KU ZŁEMU.

  1. Wojtas

   co ma wspólnego podwyżka z takimi przemyśleniami? Najlepiej by służby za obiad pracowały

 4. Wacek

  Obserwatorze oczywiście bredzisz. Nikt do ciebie nie będzie strzelał ,ponieważ szkoda
  amunicji.Ale trzeba znaleść sposób na wyeliminowanie z przestrzeni publicznej ludzi niezrównoważonych emocjonalnie i wypisujących głupoty.

 5. Rambo

  Do obserwatora. Pan tak na powaznie czy z agencji sputnik?http://newsroom.salon24.pl/633533,sputnik-nadlecial-rosyjska-propaganda-w-sieci-coraz-wieksza. Towarzyszu w Polsce zabijano i mordowano po wojnie m.innymi górników z kopalni wójek, stoczniowców, księży np.Popiełuszke znaleziono zmasakrowanego, brat redaktora wyborczej michnika osobiscie wydal 19 wyroków smierci i jest poszukiwany miedzynarodowym lisrem gonczym i wiele innych przypadków opisanuch chociazby w IPN . W wiekszosci przypadkow wyroki były sfingowane bo ludzie gibacy walczyli z okupacja zwaną przez komuchow wolnością. Jezeli ma pan coś na sumieniu to pana obawy są słuszne i niestety trzeba być wówczas przygotowanym na najgorsze.