„Lotniki” z Gołdapi straciły szansę na udział w Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych

Już po raz kolejny w Kielcach miała odbyć się Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi. To najważniejsze w roku wydarzenie w branży organizowane przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Niestety z powodu panującej ptasiej grypy impreza został odwołana. Taką decyzję przekazał minister rolnictwa. Być może impreza odbędzie się w innym terminie, na razie jednak nie ma konkretnej decyzji w tej sprawie.

W tym roku na ogólnopolskiej wystawie w Kielcach miały pojawić się dwa gołębie z sekcji PZHGP Gołdap, wyłonione w ramach  XXX Wystawy Okręgowej Okręgu Białystok. Zwycięskie lotniki należą do Andrzeja Ciołka, prezesa PZHGP Olecko. Zostały wytypowane spośród aż 451 gołębi zaprezentowanych przez 65 hodowców z 7 oddziałów zrzeszonych w ramach Okręgu Białystok. Ponadto wyróżnione lotniki uplasowały się na bardzo dobrych pozycjach w kraju. Gołąb PL -016-13-4031 w kat. Sport „Wyczyn”  zajął miejsce 29. W ciągu dwóch lat przeleciał 11201,16 kkm zdobywając 23 konkursy.  Z kolei gołąb PL-013-12-17572 w kat. Sport D zajął miejsce 80, zdobywając wynik Coef. 135,21.

Oddział PZHGP Olecko zaprezentował w tym roku dobry poziom. Z 7 gołębi wytypowanych przez Prezesa, aż 6 zajęło miejsca na podium. Ponadto w kategorii Standard Samczyki Młode Open 10 siódme miejsce zajął lotnik Szymona Jackiewicza, natomiast w kategorii Standard Samczyki Dorosłe 10 dziewiąte miejsce zajął gołąb Józefa Angulskiego.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłych lotach.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “„Lotniki” z Gołdapi straciły szansę na udział w Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych

 1. gołdapiak

  I gdzie teraz będzie bujać się Andrzej C.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wacek

   Do gołdabiak!
   Proponuje abyś przeczytał komentarz napisany na niniejszej stronie,pod imieniem Franek, w dniu 3 lutego 2017 r.Wydaje mi się ,że ty również należysz do towarzystwa tam opisanego.
   Jesteś człowiekiem niedowartościowanym intelektualnie, Jesteś męską dewotką.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. xyz

  Serdecznie gratuluję sukcesów i pięknych ptaków.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. goldapiak 2

  Jaki obrońca się znałazł urzędnika, a może wacek to tez urzędnik, nie no pewnie ze urzędnik i to starostwa , a moźe wacek tobie ktoś robi wacek i dlatego taki jesteś obrońca uciśnionych

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ty

   ~gołdapiak i ~goldapiak2 to ten sam człowiek będący na etacie u Lutego i prześcigający się z innymi lizusami bez kompetencji w adorowaniu swojego pana. Ile ochłapów i pochwał za to już dostałeś?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. tak

  ,,ty” – ty bardziej pasujesz na klakiera super ekipy ze starostwa,jednego co ma lek na wszystko i drugiego co chce mieć lek na wszystkie i licencje rajdowca. ty zacznij być obiektywny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...