Powiązane artykuły

21 komentarzy do “Inni napisali: powiat gołdapski najbiedniejszy w warmińsko-mazurskim

 1. ANIA

  ale za to STAROSTA naj naj lepszy ,naj wspanialszy i najbogatrzy

 2. Iza

  I co Pan Starosta na to ? Nawet tysiące medali nie zmieni tego ponurego faktu. Człowiek honoru po takiej informacji podaje się do dymisji
  Żeby było bardziej obiektywnie to odpowiedzialność za to i wybór Ciołka na Starostę ponoszą radni powiatu gołdapskiego.

  1. Tonio

   Wierzysz Iza w to co mówisz? Czy rzeczywiście masz taki brak orientacji. Bogactwo mieszkańców powiatów przede wszystkim zależy od operatywności wójtów i burmistrzów. To oni dysponują w największym stopniu podatkami lokalnymi, to od ich siły przebicia zależy przyciąganie inwestorów. Kto u nas, w naszym powiecie jest właścicielem działek pod inwestycje? Starostwo? Rozumiem, że w odruchu bezwarunkowym atakujesz starostę „bo ja cosik ciebie starosto i nie lubię”:-)

   1. Miś

    Bogactwo i dobrobyt pochodzi głównie z pracy. Urzednicy . mają stwarzac warunki i pomagać dla potecjalnych inwestorow i ich pozyskiwać maja ku temu narzędzia.Prosze zwrócić uwagę, że podatki są zbliżone w pozostalych powiatach i wskaznik bogactwa jest wyzszy. Należy w końcu po dziękować okraglostolowcom obalajacym oficjalnie komunizm a w praktyce flaszkę z donosicielem bolkiem i postawić na mlodych wyksztalconych posiadajacych kwalifikację i wiedzę dysponowania milionami gminy.

 3. Ty

  Fakt, starosta nie jest liderem i brak mu cech dobrego menadżera. Ale i tak na głowę bije burmistrza sierżanta. Temu ostatniemu brak skali żeby pokazać nepotyzm, degrengoladę, niekompetencję.
  Mamy maleńki powiat. Położenie, zasoby naturalne i ludzkie są efektem braku zainteresowania dużych firm. A to warunkuje inwestycje, wzrost płac, rozwój. Argumenty do przyciągania inwestorów mają gminy, nie powiat!
  A skoro wybrali Państwo sierżanta na burmistrza, ostatniego który potrafi zarządzać gminą (przecież nawet nie potrafił upilnować 500 m pasa granicznego) i półanalfabetów do rady to proszę mieć pretensje do siebie. Albo za rok pomyśleć przed oddaniem głosów. W wyborach do powiatu i gminy.

 4. Czesio

  Jakoś koliduje mi z rozgłaszaną wszem i wobec informacją starostwa, że nasz powiat zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu powiatów. Czy „wypadek służbowej Skody” w końcu zbije szkła w różowych okularach noszonych przez radnych powiatowych i nastąpi zmiana całego zarządu powiatu! Panie starosto jako wojskowy powinien pan mieć choć odrobinę honoru!
  Ale o czym ja tu piszę, w czasach „dobrej zmiany” stracenie honoru czy twarzy nie wiele znaczy.

 5. MSWiA

  do czesi
  NIE WOJSKOWY

 6. Franek

  Czesio ! Twoja era bezpowrotnie minęła.Pozostało ci tylko bredzenie o honorze którego nie miałeś ,nie masz i miał nie będziesz .Możesz tylko składać kwiatki na cmentarzu we Wronkach.

  1. PIOTER

   A ty FRANC co masz do cmentarza we Wronkach ?waż słowa , bo na twoim ktoś złoży kwiatki

   1. J - 23

    To ty uważaj co piszesz Pioter,bo twoje grożby sa karalne. Twój wpis jest do identyfikacji .

    1. PIOTER

     Niskim kalafiorem mi lotto J-23

     1. J - 23

      A mi to wisi bardzo niskim kalafiorem Pioter.Ale ty możesz się pomylić.

   2. Franek

    Pioter R. Nie strasz ,nie strasz bo zdefekujesz.Ja wie ,ze ty i Czesio jestescie tej samej ideologii ,która chyli się ku upadkowi . Nie pomogą wam ani marsze czarne ,szare czy czerwone.Fortuna kołem się toczy.Nie pomoże mowa nienawiści.
    Straszyć to możesz członków własnej rodziny. A ode mnie to się odstosunkuj.

 7. Dariusz

  Pan Starosta jest świetny przecież już raz przebimbał 700 tys zł na termomodernizację szpitala a teraz podobno ma na to ponad milion, Strach pomyśleć ile publicznej kasy wyda przy trzecim podejściu. Zrobił wszystko żeby się tego szpitala pozbyć ale w ostatniej chwili radni się opamiętali i Ciołek z MIrosem obeszli się smakiem.

 8. Frażelo

  Na terenie naszego powiatu jednostką najbardziej wpływającą na poziom zasobności powiatu jest gmina Gołdap, bo to ona dysponuje wpływami z podatków, i ma największy budżet. A gminą dowodzi kto? Ten którego wybrali mieszkańcy. No to teraz mają miejsce w rankingu!

  1. Miksi

   To co ten Miros przez tyle lat robił ???? Luto 2 lata i zadłużenie z 39 mln na 33 mln oraz środki zewnętrzne na kwotę 22 mln. Tak trzymać panie Luto i nie przejmować się anonimowym idiotami typu Tonio, Ty, Frażelo.To są idioci, miernoty, najgorszy element jaki można sobie wyobrazić, no i pewnie łączy ich wspólny mianownik; zwolnił Pan tych nierobów z pracy 🙂

   1. Hania

    Zadłużenie spada, bo całe środki idą na spłatę gminnego długu. A gdzie nowe inwestycje obecnego burmistrza, których przecież było tak dużo za poprzednich lat? Przecież to ostatnia chwila żeby do 2020 roku wyrwać coś z Unii, potem Polska będzie już tylko dopłacać do unijnego budżetu. To nie jest sukces, że zadłużenie spada. Sukces jest wtedy kiedy miasto się rozwija przy rozsądnym inwestowaniu i nie powiększaniu zadłużenia.

 9. Kazio

  Rozumiem Frażelo ,że poprzednik tobie jak najbardziej odpowiadał ?

  1. Frażelo

   Nie, poprzednik mi nie odpowiadał. Tak jak teraz nie odpowiada mi obecny burmistrz. Chciałbym żeby nowy burmistrz był absolutnie spoza obecnego układu.

 10. Bolo

   Nic nie dzieje sie bez przyczyny i za obecny stan odpowiada w głównej mierze chciwość samorządowców, którzy deklarują w oświadczeniach majątkowych prawie zawsze grubo ponad 150 tysięcy złotych rocznie z tytułu zasiadania na stolcu samorządowym, ma ona bowiem charakter powszechny i bezgraniczny. A tę chciwość stymuluje polskie prawo „samorządowe“, które od zarania z prawdziwym samorządem nie miało nic wspólnego, bo nie taki miał być systemowy, czytaj ustrojowy, produkt profesorów Michała Kuleszy i Jerzego Regulskiego „tfurcuw“ reformy samorządu terytorialnego w Polsce. Tutaj chodziło o stworzenie przekupnej (bo przekupionej gigantycznymi apanażami), bezkarnej i w efekcie oligarchicznej kasty obywateli, żerującej na pieniądzach publicznych. I to się udało. Ta samorządowa pajęczyna, o charakterze mafijnym oplotła Polskę wzdłuż i wszerz i dusi w zarodku rozwój społeczeństwa obywatelskiego decydując na poziomie lokalnym o być albo nie być wszystkiego oraz wszystkich i każdego z nas z osobna, o pracy, przywilejach, przetargach, zastraszając nas ekonomicznie i trzymając tym samym za gardło w żelaznym uścisku. „Lecz choćby przyszło tysiąc atletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się wytężał, To nie udźwigną, taki to ciężar“ – można by powtórzyć za Tuwimem, nadzieja jest w Kaczynskim, ktory planował likwidację powiatów w poprzedniej kadencjii i. Mam nadzieje ze z czasem jak zrobi porzadek m. Innymi z sedziami kradnacymi kielbase wynoszona w rekawie z supermarketu. Czy ostatnio kradziez sedziego sądu apelacyjnego wynoszacego z media markt pendrive na kwote okolo 2 tys zł lub jak ktoś woli z pijaną (2promile) pani prokurator za kierownicą.P.S. mam pytanie jaki wyrok zapadł w sprawie umozenia podatku przez Mirosa 440 tysiecy złotych z miedzy innymi moich podatków.
  Pieniądze publiczne grabione są w Polsce na różne możliwe sposoby. 

 11. won

  Panie Starosto dziękujemy panu że był pan przeciw otworzeniu granicy po wizycie papieża. Chcę tylko zauważyć że coraz więcej sklepów pada w Gołdapi z braku klientów. Ale przecie pana to nie interesuje. Wystarczy że głupi lud ma sklepy monopolowe i lumpeksy.
  A pan panie burmistrzu otwieraniem kolejnych szkół podstawowych elektoratu nie zdobędziesz. A wręcz odwrotnie…