Główną atrakcją tegorocznych ferii były wyjazdy na zajęcia sportowe

Ferie zimowe to czas wypoczynku. W Szkole Podstawowej w Lisach wypoczynek podczas ferii zawsze jest aktywny. Jesteśmy zwolennikami zdrowego trybu życia i stanowczo sprzeciwiamy się spędzaniu każdej wolnej chwili przed komputerem. Dlatego też w tym roku szkolnym postawiliśmy przede wszystkim na ruch na świeżym powietrzu.

Główną atrakcją tegorocznych ferii były wyjazdy na zajęcia sportowe. Nasi uczniowie próbowali swych sił głównie w konkurencjach na śniegu. Mieli okazję zjeżdżać na nartach ze stoku na Pięknej Górze w Gołdapi, ćwiczyć jazdę na łyżwach, uczyć się jazdy na nartach biegowych podczas zajęć zorganizowanych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacyji w Gołdapi. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach na basenie. Prócz tego zwiedziły nową komendę policji.

Oprócz atrakcji ruchowych nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach  „Noc w bibliotece”, podczas których zorganizowaliśmy gry i zabawy tematyczne. Odbyło się też wspólne czytanie książek, a następnie biblioteczny konkurs plastyczny. Spotkanie zakończyło się degustacją pizzy oraz seansem filmowym. Nie lada atrakcją był sam nocleg na terenie szkoły.

Ostatniego dnia ferii zorganizowaliśmy ognisko oraz dyskotekę. Dzieci, które nie brały udziału w wyjazdach, uczestniczyły w różnorodnych zajęciach na terenie szkoły. Były to głównie warsztaty plastyczne, przyrodnicze i komputerowe.

Tegoroczne ferie były wyjątkowe, bo przygotowane z dużym zapałem i zaangażowaniem. Za to szczególne zaangażowanie i pomoc pragniemy podziękować państwu Alicji i Karolowi Szablakom. Wierzymy, że największą wartość mają działania, dzięki którym możemy dać coś innym, zawsze więc uczestniczymy w takich inicjatywach i zawsze je doceniamy. Wierzymy, że w przyszłym roku ferie zimowe będą równie udane.

Katarzyna Wysocka


Aktualności

Powiązane artykuły