Ze Starostwa: Powiat Gołdapski na III miejscu w rankingu ZPP

Już po raz kolejny powiat gołdapski odniósł duży sukces w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii Powiaty do 60 tys. mieszkańców. Uplasowaliśmy się w czołówce  najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w Polsce. Ponownie zajęliśmy zaszczytne  trzecie miejsce, otrzymując tym samym tytuł LAUREATA RANKINGU POWIATÓW.

 

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów jest najpopularniejszym tego typu konkursem dla samorządów. Organizatorem jest Związek Powiatów Polskich. Jury Konkursu wybiera co roku najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Konkurencja jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ eksperci ZPP przez cały rok aktualizują ranking na bieżąco, w trybie on-line.

 

Oceniają jednostki samorządu terytorialnego według wielu kryteriów mieszczących się w dziesięciu grupach tematycznych: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Przyjęte kategorie  pozwalają na  obiektywną i wielopłaszczyznową ocenę jednostek samorządu terytorialnego.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczanie dyplomów i nagród odbędzie się w maju w Kołobrzegu, podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Ze Starostwa: Powiat Gołdapski na III miejscu w rankingu ZPP

 1. Czesio

  Kolejna wydmuszka!
  Czy mógłbym prosić żeby dopisać do tych wszystkich kategorii konkretne działania jakie wykonał „powiat” a najlepiej jakie wykonał „starosta” i „zarząd powiatu”. Cytuje powyższe kategorie:
  1. działania proinwestycyjne i pro rozwojowe;
  2.rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego;
  3. rozwój społeczeństwa informacyjnego;
  4. rozwój społeczeństwa obywatelskiego;
  5. umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji;
  6. promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej;
  7. wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej;
  8. promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych;
  9. współpraca krajowa i międzynarodowa;
  10. działania promocyjne.
  Myślę że nie tylko ja z zainteresowanie poczytam o tych sukcesach.
  Z tego co znalazłem na stronie ZPP, to np. np. w kategorii „3. rozwój społeczeństwa informacyjnego” powiat dostał punkty m.in. za:
  – za założonego e-maila nadanego przez ZPP – !!!
  – za członkostwo w ZPP – !!!
  – za wydawanie przez daną JST własnej gazety samorządowej;
  – za umieszczenie na stronie urzędu adresów/ odnośników do miast/ gmin znajdujących się w granicach danego powiatu;

  Jak dla mnie wszystko jasne – jeśli w 2016 roku otrzymuje się punkty za „założenie maila” i „za członkostwo w ZPP” za które powiat płaci podobno 4 000 zł rocznie – to taki ranking można wyrzucić do kosza. Poza tym wszyscy widzimy w jakim miejscu żyjemy i co robi nasz powiat, a szczególnie jego władze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...