Weekend w Warszawie

Warszawa od dziesięcioleci była atrakcyjnym miejscem dla turystów, choć zaryzykować można stwierdzenie, że w ciągu ostatnich kilku lat jej turystyczna oferta zdecydowanie wzrosła. I nawet nie dotyczy to tylko turystów, ale w nie mniejszym stopniu gości biznesowych lub konferencyjnych, którzy po oficjalnych zajęciach pragną na ogół zabezpieczyć sobie czas.

Nie tylko zabytki

Co ciekawe, tradycyjne atrakcje, jak choćby Starówka, czy pojedyncze znane zabytki odsunięte zostały nieco na dalszy plan. Oczywiście nadal budzi zainteresowanie Zamek Królewski, Łazienki lub Wilanów. Także Pałac Kultury i Nauki, choćby nawet ze względu na nieco mroczną przeszłość. Mimo to wycieczki z prowincji mają na uwadze głównie Centrum Nauki Kopernik, po to by w czasie wolnym odwiedzić na przykład Złote Tarasy.

Sporym powodzeniem cieszą nowe obiekty muzealne, na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego czy POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Do tych obiektów w dużej mierze przyciąga również oprawa elektroniczna ekspozycji.

Hotele to już nie tylko miejsca noclegowe

Co ciekawe, jest całkiem spora grupa osób, które lubią przebywać w hotelach. Oczywiście, wiele zależy od klimatu i oferty obiektu hotelowego. Hotele warszawskie oferują coraz więcej – to już nie tylko eleganckie noclegi, konferencje i SPA, ale również kameralne koncerty, prezentacje nowości oraz większe eventy. Jednym z przykładów może być choćby Mcc Mazurkas, będący jednocześnie nowoczesnym centrum konferencyjnym. Z ofertą obiektu możemy się zapoznać na http://www.mazurkashotel.pl również dzięki możliwości odbycia podróży wirtualnej.

Do największych atutów hoteli zwykle należą restauracje, które starają się preferować specyfikę swojej kuchni. Na przykład dobrym pomysłem może być kulinarna oferta łącząca kuchnię francuską i śródziemnomorską ze specjałami kuchni polskiej. Pomysłowa kuchnia i przyciągające klimatem restauracje hotelowe to również istotne atrakcje weekendowe Warszawy.

Po wyjściu z hotelu

Warszawskie hotele najczęściej stoją w otoczeniu barów lub kawiarenek. Dla spragnionych kultury wysokiej oprócz Filharmonii Narodowej można polecić choćby kameralne koncerty na Starówce, Nowym Świecie lub Krakowskim przedmieściu. Stąd niedaleko Biblioteki Uniwersyteckiej i do kilku galerii sztuki. Można też się wybrać do Zamku Ujazdowskich by jednocześnie posmakować sztukę i ciekawą ofertę kulinarną.

No i oczywiście – kino, które dzięki nowinkom technicznym i trójwymiarowej technologii zdecydowanie wróciło do łask. Kin jest wiele – z najnowocześniejszych można polecić między innymi IMAX, mulitikina w Złotych Tarasach lub na Targówku.

Mimo to w Warszawie nie zabłądzimy, jeśli już – to możemy się pogubić wobec przeogromnej oferty weekendowej, także proponowanej przez tutejsze placówki hotelowe.


Porady

Powiązane artykuły