Uwaga, ślisko na drogach! Kilku kierowców się o tym przekonało

Zima i zmieniające się warunki drogowe z pewnością nie sprzyjają uczestnikom poruszającym się po drogach. Kilku kierowców już zdążyło się przekonać, że na śliskiej nawierzchni trudno jest opanować pojazd. Apelujemy do kierowców oraz do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, a podczas jazdy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących na jezdni warunków.

Trwa zima, mrozy dotarły również do naszego regionu. Drogi i chodniki pokryły się śniegiem i są oblodzone. Przy takiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

 

O tym, że na śliskiej nawierzchni trudno jest opanować pojazd przekonało się wczoraj (09.01.2017) kilku kierowców.

 

Około godz. 8.30 na placu Zwycięstwa kierująca vw Passatem nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego doszło do zderzenia.

 

Kilka minut przed godz. 14.00 na ul. Warszawskiej kierujący vw Transporterem  również nie zachował należytej odległości od poprzedzającej go hondy, w wyniku czego najechał na jej tył.

 

Godzinę później w Boćwince kierujący Jelczem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo, w wyniku czego doszło do zderzenia obu aut.

 

Do ostatniego zdarzenia doszło przed godz. 21.00 na Placu Zwycięstwa. Kierujący Skodą Octavią najechał na tył innej skody , której kierujący ustępował pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.

 

Dlatego też podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami – im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

 

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

 

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoje dzieci w elementy odblaskowe.

 

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Uwaga, ślisko na drogach! Kilku kierowców się o tym przekonało

 1. kierowca i pieszy

  to co wypisuje policja to brednie „…kierująca vw Passatem nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego doszło do zderzenia”.
  Jazda po gołdapskich drogach to TRAGEDIA. Jeżdżę po mieście średnio 20 na godzinę przez ostatnie 4 dni sam wpadałem w poślizg przynajmniej 10 razy. TO NIE WINA KIEROWCÓW tylko DROGOWCY niech wykonują swoją pracę należycie. Ulice są oblodzone o chodnikach nie wspomnę. Straż miejska ostrzega, że należy oczyszczać chodniki. I CO Z TEGO. ???!!! starsi ludzie przewracają się co chwila. Dojazdy do skrzyżowań wyślizgane. Wjazd na rondo graniczy z cudem że nie wpadniesz w poślizg.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franciszek

   No to gdzie tu są brednie w stwierdzeniu Policji że „“…kierująca vw Passatem nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego doszło do zderzenia”. Przecież nie zachowała!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Arek

  Dlaczego na Pl zwycięstwa nikt nie posypał po prostu solą . Przed rondem – szklanka .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Drogowcy jak zwykle zaskoczeni, nieprzygotowani, nie mają na tyle sprzętu i nie wiem, co jeszcze.. Na „szklankę” mocnych nie ma.. A pieszym też nie ma się co dziwić, w wielu miejscach nie widać, gdzie jezdnia, a gdzie chodnik..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...