Słodkim akcentem rozpoczęły się ferie w Domu Św. Faustyny

Słodkim akcentem rozpoczęły się ferie w Domu Św. Faustyny w Gołdapi. W piątek 20 stycznia skorzystaliśmy z zaproszenia pana Tomasza z Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarskiego. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Panowie ze Stowarzyszenia – pan Tomasz i pan Dariusz, opowiadali nam o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią,a co produkują, jak spędzają zimę.
Pan Dariusz wyjaśnił dzieciom czym różni się osa od pszczoły. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pan Dariusz zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza, pokazał dzieciom ul i wygląd jego wnętrza. Zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza. Dzieci z bliska oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Pan Dariusz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami,w tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się – by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Podkreślił również walory zdrowotne miodu i w tym celu przygotował dzieciom słodką niespodziankę, zapraszając je do degustacji miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.


Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości oraz ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy panu Dariuszowi i panu Tomaszowi za mile spędzony czas. Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów. Dziękujemy serdecznie Gołdapskiemu Stowarzyszeniu Pszczelarzy za miłą wizytę oraz poświęcony nam czas.


Aktualności

Powiązane artykuły