Kolejne roczniki gimnazjalistów kultywują DDS

W gołdapskim Gimnazjum nr 1 już trzeci rok szkolny upływa pod znakiem akcji promujących kulturę i właściwy stosunek do słowa oraz konstruktywną komunikację. Nie mogło podobnych treści zabraknąć i tej zimy, dlatego 13 stycznia cała społeczność gimnazjalna obchodziła Dzień Dobrego Słowa. Projekt zrealizowany pod kierunkiem Anety Wojnar-Konopki promowała wyeksponowana na korytarzu gazetka.

 

Tradycyjnie można było skorzystać ze Skrzynki Dobrych Słów dającej okazję do przeproszenia, wyrażenia wdzięczności czy emocjonalnego wsparcia innej osoby. Jej zawartość jeszcze tego samego dnia trafiła do adresatów. Na korytarzach pojawiły się wydzieranki z motywującymi hasłami, z których młodzież entuzjastycznie skorzystała oraz Galeria Wdzięczności skłaniająca do refleksji i wyrażenia podziękowań za wszystko, co warto cenić.


Na drzwiach każdej pracowni przyklejono hasła promujące akcję oraz opracowane przez młodzież „Vademecum użytkownika (dobrego) słowa”. Grupa projektowa zaproponowała społeczności szkolnej wspólne śpiewanie polskich piosenek o optymistycznym wydźwięku, które tradycyjnie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.


Aktualności

Powiązane artykuły