Z Urzędu Miejskiego: Gołdapski samorząd pracuje nad reformą oświatową

Ruszyły prace zespołu do spraw reformy oświatowej w gminie Gołdap. Burmistrz Tomasz Luto zaprosił do współpracy dyrektorów szkół, przedstawicieli rad rodziców, związków zawodowych, radnych oraz pracowników Urzędu Miejskiego. Zadaniem zespołu będzie dostosowanie struktury szkół podstawowych, do nowych warunków systemu oświaty, na naszym terenie.

Od dziś uruchamiamy adres mailowy reformaoswiaty@goldap.pl, na który każdy może przesłać opinie, wątpliwości czy też pomysły, związane z czekającymi nas zmianami.

O pracach zespołu będziemy Państwa informowali na bieżąco, na naszej stronie internetowej www.goldap.pl


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Gołdapski samorząd pracuje nad reformą oświatową

 1. pytanie

  Pytanie do Pana Burmistrza. Ilu nauczycieli straci pracę z gołdapskich szkół. ????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Miś

   Szkola jest dla uczniów a nie nauczycieli!! W obecnych czasach żaden zawód nie gwarantuje dożywotnio posady. Mamy urzędy pracy, pieniadze na szkolenia, przekwalifikowania i masę urzędników którzy sowicie oplacani stworza miejsca pracy. Zapomniałbym o ulatwieniach w powstawaniu nowych stanowisk pracy stworzonych dla przedsiębiorców przez Platforme która swój 8 letni sukces rnierządów zawdzięcza m.in. elektoratwi nauczycielskiemu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. pytanie

    misiu po twojej wypowiedzi przypominasz mi pewnego misia i na tym chyba skończę.
    Szkoła jest dla uczniów nie dla nauczycieli – ty chyba taką skończyłeś – bez nauczycieli.
    PS Urzędy Pracy powinny zostać rozwiązane.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Karol

  Rozumiem, że z czasem w budynku gimnazjum nie będzie szkoły. A zatem w niektórych szkołach podstawowych młodzież będzie uczyć się też na drugą zmianę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zajonc

   Nie próbujcie wywoływać dyskusji nad utworzeniem kolejnej podstawówki w Gołdapi. Nie tędy droga, gołdapska oświato. Budynek po gimnazjum wykorzystać można bez tworzenia SP nr 4. Wystarczy pogmerać przy rejonach szkolnych i sprawa się rozwiąże.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Magda

  Bierzmy przyklad z poprzedników szczegóły w linku. http://niewygodne.info.pl/artykul7/03415-Jak-w-latach-2008-2014-masowo-likwidowano-szkoly.htm

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Remigiusz

  Likwidowano nie tylko szkoły.Likwidowano też posterunki policji,placówki pocztowe,przychodnie i ośrodki zdrowia , szpitale i tp.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nie do wyobrażenia

   ” Likwidowano nie tylko szkoły.Likwidowano też posterunki policji,placówki pocztowe,przychodnie i ośrodki zdrowia , szpitale i tp.”

   W latach 2008 – 2014 w Polsce zlikwidowano łącznie 1146 szkół.
   W „złotym okresie” rządów PO-PSL największe firmy z zagranicy odprowadzały do budżetu ponad dwa razy mniej podatku niż największe polskie firmy. Zgodnie z raportem wywiadowni gospodarczej Bisnode – w latach 2011-2013 pięćset największych spółek kontrolowanych przez zagraniczny kapitał przekazało polskiemu fiskusowi łącznie kwotę 9,5 mld zł podatku dochodowego. W tym samym okresie 500 czołowych firm kontrolowanych przez polski kapitał zapłaciło łącznie 22,4 mld zł podatku dochodowego.

   Co dzieje się dzisiaj? Wałęsa chce wyrzucać z okien, Komorowski przywalać dechą w łeb, Jerzy Stępień chce używać siły fizycznej. Trudno uznać te wypowiedzi za przypadek. Trzy oszałamiające kariery, nad wyraz. Ba! Można by powiedzieć, że tak zwyczajnie to nie do wyobrażenia. Warto obserwować czy i kim będą następni napuszczający tak bezceremonialnie ludzi na siebie.
   Czyżby strach podsuwał najgorsze pomysły? JAKI ROZUM TAKA DECHA ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. ona

  Nowa pani kierownik oświaty podała, że w wersji pesymistycznej trzeba będzie przeznaczyć 1,6 mln zł na odprawy dla zwalnianych nauczycieli gimnazjum i 0,4 mln zł na pozostałych pracowników. Chyba nie tak ma wyglądać reforma oświaty w gminie Gołdap ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Remigiusz

   Szanowna pani „ona” !
   Z pani komentarza wynika , że niedokładnie przeczytała artykuł z dnia 12. 12. 2016 pt.
   Gołdapski samorząd pracuje nad reformą oświatową albo ma pani kłopoty z kojarzeniem faktów. Dla przypomnienia cytuję :
   1.Ruszyły prace zespołu d/s reformy oświatowej w gminie Gołdap.
   2.W swoim komentarza z datą 13.12. 2016 pisze pani – „Nowa pani kierownik oświaty podała, że w wersji pesymistycznej trzeba będzie przeznaczyć 1,6 miliona na odprawy zwalnianych nauczycieli gimnazium i o,4 miliona na pozostałych pracowników. Koniec cytatu.
   Otóż nie może być ani wersji pesymistycznej czy optymistyczne. Musi być wersja prawdziwa.
   Szanowne panie , „ona” i nowa kierownik oswiaty. Wprowadzenie reformy oświaty nie powoduje zmniejszenia ilości uczniów. Toteż nauczyciele gimnazium będą uczyć tych samych uczniów.Zmieni się tylko nazwa szkoły.
   Te kwoty podane wyżej o niczym nie świadczą , są wzięte z sufitu.
   Ja w swoim stażu zawodowym przechodziłem dwie reformy administracji. Pierwszą w 1975 r kiedy zlikwidowano 314 powiatów i 5 miast wydzielonych , a wprowadzono (na system amerykański) 49 województw (stanów). Drugą w latach 1990 – 1998 pod dowództwem profesora -samorządowca Kuleszy.
   Można skorzystać z tamtych doswiadczeń np.przy weryfikacji kadr.
   Na pewno wśród zatrudnionych nauczycieli są osoby które nabyły prawo do emerytury.
   A zatem jest okazja aby pójść na zasłużony odpoczynek.
   Po solidnym przeglądzie kadry pedagogicznej może się okazać , że nauczycieli będzie jak sam raz albo jeszcze za mało.
   Być może będzie niewielki nadmiar pracowników administracyjnych .Ale dla tych prac ludzi władze znajdą zatrudnienie w innych zakładach.
   W tej sytuacji odprawy będą wypłacone nauczycielom w związku z przejściem na emeryturę.
   Bez dokładnych danych nie można mącić ludziom w głowach. Każda reforma jest sprawą bardzo ważną,natomiast reforma oświaty jest sprawą wyjątkową i tego nie zrobi się na kolanie To wymaga czasu i dobrej woli wszystkich którzy w tym uczstniczą.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Karol

  Oj, Zajonc! Nie chodzi o tworzenie nowej podstawówki, tylko o warunki, w jakich będą uczyć się dzieci w istniejących szkołach podstawowych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zajonc

   Podtekst u Ciebie czuć na trzy kilometry. Ale trzeba zrozumieć tych, którzy mogą stracić pracę, że jej szukają na wszelkie sposoby.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Karol

  Zajonc! Jaki podtekst?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...