Wspólnie z paniami Uniwersytetu 3. Wieku piekli pierniki

W okresie przedświątecznych przygotowań, ubierania choinki, gotowania potraw, najmłodsza grupa z oddziałów przedszkolnych SP3 zaprosiła Panie z gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do wspólnego pieczenia pierników. Tradycja ich tworzenia sięga XIII wieku, kiedy to w Polsce rozwinął się handel przyprawami, a słowo „piernik” oznaczało przyprawę korzenną.

Dzisiaj, zgodnie z świątecznym zwyczajem, pyszne pierniczki upiekły dzieci wraz ze starszymi pomocnicami. Sala zamieniła się w prawdziwą cukiernię. Dzieci z paniami z ogromnym zaangażowaniem wałkowały wyrobione wcześniej ciasto, przy pomocy foremek wykrawały świąteczne kształty, a po upieczeniu dekorowały jadalnymi ozdobami. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach wprawiający w świąteczny nastrój.

Pieczenie pierniczków sprawiło wszystkim radość, a jednocześnie w miły sposób utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki tej inicjatywie wzmocniły się również nasze więzi lokalne. Paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – za pomoc, śpiew przy pracy, promienne uśmiechy i urokliwie spędzony z nami czas, serdecznie dziękujemy.

Dzieci i wychowawczynie z gr. 3-latków


Aktualności

Powiązane artykuły