„Trójka” awansowała do półfinału województwa

Drugie premiowane miejsce wywalczyli młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi podczas Mistrzostw Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców rozgrywanych we wtorek, 29 listopada w Ełku. Od początku turniej nie układał się po myśli zawodników z Gołdapi, bowiem już od pierwszego seta etatowy atakujący – Piotr Górski zmagał się z kontuzją nogi, która uniemożliwiła mu pokazanie swojej siły.

Na rozkładówce były zespoły: SP 7 Giżycko, SP 3 Olecko i SP 4 Ełk. Cztery drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna trójka zawodników co w secie pierwszym. Zespoły prezentowały wysoki poziom młodego jeszcze siatkarskiego rzemiosła.

Drużyna gołdapskiej „trójki” w składzie: Oskar Stalewski, Piotr Górski, Michał Ostrowski, Maciej Świętoń, Dominik Wawrukiewicz, Alan Budziejko, Antoni Buraczewski, Filip Siemieniuk, spisała się bardzo dobrze, wygrywając dwie wojenki z reprezentacjami: Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku – 2:0 (25:19, 25:15) oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. im. prof. Władysława Szafera w Ełku – 2:0 (25:20, 25:23). We wtorek ulegli jedynie po tie-breaku (25:12, 23:25, 13:15) rywalowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II  w Olecku.

Półfinał mistrzostw województwa odbędzie się 10 marca 2017 roku w Gołdapi.