Są widoczni nie tylko przy organizacji imprez

Trzeba przyznać, że imponująco wyglądała grupa gołdapskich wolontariuszy, kiedy ustawiła się do fotografii na scenie sali widowiskowej pod koniec oficjalnego spotkania związanego z Dniem Wolontariusza. Są widoczni nie tylko na imprezach, ale również w sytuacjach wymagających indywidualnej pomocy. Statystyki też wiele mówią – w 2016 roku w powiecie gołdapskim 147 wolontariuszy przepracowało na rzecz lokalnej społeczności 7727 godzin.

 

Całość koordynuje od kilkunastu lat Dorota Łasica wraz z prezesem Stowarzyszenia Partnerstwo Sztuk – Mirosławem Bobrowskim. Działają też kluby wolontariusza ze swoimi koordynatorami, choćby w szkołach, Dubeninkach i Żytkiejmach. Toteż spotkanie zapoczątkowali pięknie wykonaną piosenką właśnie wolontariusze z Dubeninek.

W ostatnim czasie w aspekcie aktywności mocno się rzuca w oczy grupa wolontariuszy 18+, to oni zorganizowali przedstawienie bajki z okazji 6 grudnia. Szlachetna Paczka również prowadzi akcje z ich dużym udziałem.

Dzień Wolontariusza to jednocześnie okazja do podziękowań. Upominki otrzymali aktywni, wymieniono tych, którzy działalności społecznej poświęcili najwięcej godzin. Wolontariuszom podziękowali starosta Andrzej Ciołek i burmistrz Tomasz Luto.

W napięciu czekano na tegoroczny werdykt jury wybierający kolejnego wolontariusza roku w ramach konkursu „Godni naśladowania”, zaś ten zaszczytny tytuł przyznano Zuzannie Czeraszewskiej.

Powiązane artykuły