Prześcigali się w pomysłowości

Wspólnym odśpiewaniem kolędy przez gołdapskich samorządowców i prezesa Gołdapskiego Funduszu lokalnego rozpoczął się w niedzielne przedpołudnie, ósmy już, Jarmark Bożonarodzeniowy. Oficjalnie otworzyli imprezę – starosta Andrzej Ciołek, prezes GFL Zbigniew Mieruński, przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech i wiceburmistrz Jacek Morzy. Stoiska VIII Jarmarku Bożonarodzeniowego cieszyły się dużym powodzeniem – jak zwykle nie brakowało słodkości, serów, pieczywa i świątecznych ozdób. Natomiast choinki oferowane przez nadleśnictwo rozeszły się niemal błyskawicznie.

 

Organizatorzy stoisk biorących udział w konkursie prześcigali się w pomysłowości. W tej kategorii uczestniczyło sześć ekip. Wybór był trudny, ale jurorzy za najlepsze uznali stoisko z Galwieć. Drugie miejsce zajęło stoisko grupy o tajemniczej nazwie „Świąteczne skrzaty”. Trzecie – stoisko Szkoły Podstawowej w Boćwince, otoczone pomysłowymi bałwankami.

Zupy były wszystkie wyśmienite i tu jurorzy zdecydowali się uhonorować pierwszą nagrodą pyszną zupę łazankową „Świątecznych skrzatów”. Drugie miejsce zajęła zupa rybna stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej”, trzecie – grzybowa sołectwa Galwiecie.

Oceniając kostiumy komisja wzięła pod uwagę głównie świeżość pomysłu i pierwszym miejscem nagrodziła tym razem chodzącą choinkę Alicji Kołodziejczyk z Rapy. Drugie miejsce zajęła Julia Sztejter, trzecie Piotr Buza (oboje z Dubeninek). W tym konkursie startowało siedmioro uczestników.

Oceniano „dorosłego” Mikołaja i w tej kategorii przewidziana była tylko jedna nagroda. Przyznano ją Bogusławie Kaszubskiej z Kozak.

Jarmark uprzyjemniały występy „Rominczan” i solistów.

Organizatorami jarmarku byli: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Gołdapski Fundusz Lokalny. Współorganizatorami: Dom Kultury i OSiR. Wspierali: Nadleśnictwa – Gołdap i Czerwony Dwór, Stowarzyszenie Partnerstwo Sztuk, Wolontariusze 18+ i Centrum Wolontariatu.

 

Powiązane artykuły