Kursy i szkolenia zakończone

Dobiegły końca kursy i szkolenia w ramach projektu „Obudź swój potencjał – YEI” realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi. Młodzież biorąca udział w projekcie najpierw uczestniczyła w grupowych i indywidualnych zajęciach z doradcą zawodowym, podczas których opracowano Indywidualne Plany Działania. Odbyły się też treningi i warsztaty z psychologiem. Następnym etapem realizacji projektu były kursy języka angielskiego, komputerowe – podstawowy i ECDL, przedsiębiorczości oraz kurs prawa jazdy kat. B. Młodzież podwyższyła swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach zawodowych: kelner/barman oraz spawacz, które zakończyły się egzaminami.

Z kolei na początku grudnia odbyły się warsztaty z zakresu kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika. Wykwalifikowani specjaliści doradzili uczestnikom, jak dobrać odpowiednią fryzurę, makijaż i strój udając się na rozmowę kwalifikacyjną. Stylistka pomogła uczestnikom podczas zakupu ubioru odpowiedniego na rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy mieli okazję zdobyć kompetencje w zakresie prezentowania się podczas rozmów o pracę oraz w innych sytuacjach ważnych dla własnego rozwoju zawodowego.

Tak przygotowani uczestnicy projektu rozpoczną w styczniu trzymiesięczny płatny staż, podczas którego zdobędą doświadczenie w zawodzie.

Pomoc oferowana w projekcie młodym ludziom w wieku 18-24 lata ma na celu podniesienie ich kwalifikacji zawodowych i znalezienie pracy.

Projekt „Obudź swój potencjał – YEI” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywny na rzecz zatrudnienia ludzi młodych i realizowany jest przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły