Duet Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski na podium w Giżycku

Fantastyczny prezent zafundowali sobie na Święta najmłodsi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Trzy drużyny z popularnej „trójki” w sobotę, 17 grudnia z powodzeniem wystąpiły w I Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki „Dwójek” dziewcząt i chłopców w Giżycku. W sportowej rywalizacji na Hali MOSiR wzięło udział ponad stu młodych sportowców z całego województwa warmińsko-mazurskiego, reprezentujących następujące miasta i kluby: Kurianvolley Olsztyn, UKS „Czwórka” Giżycko, Koszałek Opałek Węgorzewo, Mikro Ełk, SP 6 Ełk, Promień Wydminy, Wilkowo, Nowa Wieś Ełcka i oczywiście UKS „ Trójka” Gołdap.

W sumie grało 21 drużyn dziewcząt i 17 drużyn chłopców. Po wygraniu pięć spotkań z rzędu do wielkiego finału awansował gołdapski zespół w składzie: Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski. Mecz finałowy był niezwykle emocjonujący i dostarczył niebywałych wrażeń. Po kilkunastu minutach zakończył się wygraną gospodarzy 2:1. Na szyjach gołdapskich czwartoklasistów zawisły srebrne medale. Drugi zespół UKS „Trójki”: Mieszko Makarski i Olaf Rykaczewski zajął w turnieju siódme miejsce, a trzeci z zespół z Gołdapi: Maciej Świętoń i Aleksander Nyga dziewiątą lokatę.

turniej-gizycko-2

Jest to dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się 5 lutego rozgrywkami XXIII Ogólnopolskiego Turnieju w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017. Turniej zorganizowany został przez UKS „Czwórka” Giżycko wraz z MOSiRem Giżycko.

Powiązane artykuły