Zlot zuchów i harcerzy, czyli co za kosmos?

Jak spędzić aktywnie czas wolny? Wiedzą to dokładnie zuchy z Gromady Zuchowej „Leśne ptaki” oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”, którzy w dniach 4-6 listopada 2016r. uczestniczyli w zlocie, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi. Co tu się dzieje? Co za kosmos? Było piątkowe popołudnie, kiedy pusta szkoła nagle ożyła. Przybywali młodzi ludzie, by ciekawie i pracowicie spędzić weekend. W tym kosmicznym świecie rolę organizatorów przejęły zastępy starszoharcerskie.

Przygotowali swoim młodszym kolegom gry terenowe, rywalizację sportową, zabawy ruchowe, obrzędowe świeczkowiska. Zlot przebiegał w miłej atmosferze, gdzie młodszy mógł liczyć na pomoc starszego harcerza. Wielką odwagą musieli wykazać się uczestnicy wampiriady, którą przygotowali harcerze młodsi. Kiedy wokół jest ciemno, nawet spadające balony, chusteczki, przebiegające postacie, dzikie wrzaski czy łaskotanie i krople wody wywoływały uczucie strachu, nawet wśród młodych organizatorów. Cóż to za smakowity zapach unosi się w całej szkole?

W kuchni uwijają się Zosia i Julia wypiekając góry gofrów. A to nie koniec smakołyków, gdyż podczas zlotu harcerze przygotowali wszystkim desery z galaretką i owocami. Ze spaleniem kalorii nie było problemów, gdyż dominował tu ruch na świeżym powietrzu, zabawa i taniec, zumba, cha cha… Zaproszeni goście, Kasia Ołów i Michał Fiodorowicz, czuwali nad prawidłowością wykonywanych kroków tanecznych.

Na zakończenie zlotu wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki, dyplomy, cukierki i drobne nagrody. Zuchy będą kontynuować temat kosmosu zdobywając sprawność kosmonauty na kolejnych zbiórkach.

Panu dyrektorowi, Stefanowi Piechowi, dziękujemy za udostępnienie dzieciom pomieszczeń szkolnych  podczas zlotu. Dziękujemy za opiekę nad dziećmi i młodzieżą dh. Adriannie Skarżyńskiej, Teresie Pasternak, Marcie Fiedorowicz.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 


Aktualności

Powiązane artykuły