Turniej wygrała drużyna z Wilkowa

W sobotę 19 listopada, pod patronatem burmistrza Tomasza Luto, na Hali OSiR w Gołdapi, rozegrany został II etap Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Młodziczek. Gospodarz turnieju, UKS Jantar Gołdap, podejmował zespoły z Bartoszyc, Kętrzyna i Wilkowa. Punktualnie o 10.00 licencjonowani sędziowie warmińsko-mazurskiego związku piłki siatkowej odgwizdali gwizdek na pierwszy mecz pomiędzy UKS Jantar Gołdap i MKS MOSiR Kętrzyn.

Gołdapianki w wygrały ten mecz po wyrównanej walce 2:1. W drugim swoim spotkaniu pokonały UKS Olimp Bartoszyce 2:1 i na koniec uległy zespołowi z Wilkowa 0:2. Ostatecznie zawodniczki UKS Jantar Gołdap uplasowały się na drugim miejscu pozostając w grupie 4. Awans do grupy 3. uzyskała drużyna UKS Wilczek Wilkowo wygrywając wszystkie mecze turnieju w Gołdapi. Ligowy turniej siatkówki młodziczek jest pierwszym turniejem tego typu rozgrywanym w Gołdapi z udziałem drużyny z naszego miasta.

Zarząd UKS Jantar pragnie serdecznie podziękować rodzicom zawodniczek z Gołdapi za ogromne zaangażowanie w organizację turnieju, a w szczególności państwu Grażynie i Leszkowi Mentlom za przygotowanie ciepłego posiłku wszystkim uczestnikom. Ogromne podziękowania kierowane są również do prezesa PSS Społem w Gołdapi pani Ireny Sowy za wyborne słodkie przysmaki upieczone przez firmową piekarnię.

Turniej zorganizował UKS Jantar Gołdap przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Urzędem Miasta i Gminy Gołdap.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. LUKS Wilczek Wilkowo,
2. UKS Jantar Gołdap,
3. MKS MOSiR Kętrzyn,
4. UKS Olimp Bartoszyce.

Wyniki meczów:
MKS MOSiR Kętrzyn – UKS Jantar Gołdap 1:2 (17:25, 25:19, 15:17);
LUKS Wilczek Wilkowo – UKS Olimp Bartoszyce 22:0 (25:19, 25:21, 0:0);
LUKS Wilczek Wilkowo – UKS Jantar Gołdap2:0 (25:16, 25:14, 0:0);
UKS Olimp Bartoszyce 2 – MKS MOSiR Kętrzyn0:2 (18:25, 23:25, 0:0);
UKS Jantar Gołdap – UKS Olimp Bartoszyce 22:1 (18:25, 25:13, 15:11);
MKS MOSiR Kętrzyn – LUKS Wilczek Wilkowo0:2 (15:25, 11:25, 0:0).

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Turniej wygrała drużyna z Wilkowa

  1. Darek

    Przede wszystkim Urząd Miasta i Gminy się „nawspółpracował” przy turnieju:-):-):-) Proponuję umieszczać tę instytucję na pierwszym miejscu następnym razem, skoro już w tym względzie jesteśmy w Gołdapi w głębokiej komunie, bo na pewno jeszcze nieraz się UM „nawspółpracuje” w pocie czoła przy imprezach jak dawni I sekretarze:-)

  2. siatkarz

    Gratulacje młodziczkom, tak trzymac , nastepny turniej i jestescie w 3 grupie- gratulują siatkarze uks trójka gołdap i z klubu sukss suwałki.