Przed środową sesją ostatnie spotkania komisji

W środę o 13.00 rozpocznie się 30. sesja Rady Miejskiej. Do poniedziałku spotykały się komisje i podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki na początku wysłuchano sprawozdań z przebiegu sezonu letniego w gminnych placówkach (OSiR-u, DK i Biblioteki) oraz Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. Beata Otto przy okazji poinformowała o funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej w Jabłońskich, podległej FRRG.

 

W trakcie relacji z przebiegu sezonu letniego w Domu Kultury radny Ryszard Wrzosek zapytał, czy zasadnym jest przeprowadzanie w tym samym dniu dwóch ważnych imprez – „Kartaczewa” i „Letniego Biegu Jaćwingów”? Wiceburmistrz Jacek Morzy uzasadniał to planowym działaniem, związanym ze strategią turystyczną, by jednego dnia ściągać jak najwięcej turystów.

komisja_3

Faktem jest (jak to zresztą podkreślił radny Marian Mioduszewski), że na imprezy sportowe w Gołdapi przychodzą jedynie zainteresowani, czyli sportowcy, ich znajomi i rodziny. Zatem to łączenie może być zasadne.

 

Radny Wojciech Hołdyński oglądając wydruk sprawozdań zwrócił uwagę na loga Biblioteki Publicznej i OSiR-u, upewniając się czy były one konsultowane z radnymi. Zresztą, jakość artystyczna nowych znaków podległych gminie placówek (zwłaszcza koszmarne logo biblioteki) wzbudza spore wątpliwości nie tylko radnego.

 

Jednym z pretekstów do dyskusji na temat funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Jabłońskich jest niewielka ilość uczniów uczęszczających do tej placówki – do klas 1-6 uczęszcza 13 osób, do oddziału przedszkolnego 17. Pracuje tu 3 nauczycieli na pełnych etatach i 6 w mniejszym wymiarze godzinowym. Zdaniem Beaty Otto prognozy wskazują na zwiększenie w tej szkole ilości uczniów i przedszkolaków w najbliższych latach.

 

Członkowie komisji nie zgodzili się na pozbawienie statusu pomnika przyrody dębu rosnącego w na placu Zwycięstwa.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Przed środową sesją ostatnie spotkania komisji

  1. Gestor

    Prosiłabym szanownych radnych o zestawienie ile imprez wydarzyło się w sezonie letnim w latach poprzednich i w obecnym roku. Wyłącznie kulturalne i sportowe. A także ilości wystawców, zainteresowanych, zawodników i uczestników. Ponieważ mają Państwo dostęp do wszystkich danych (a przynajmniej mieć powinniście!) proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojemu wrażeniu, że tego lata w porównaniu z poprzednimi była mizeria i nuda. Takie wrażenia także mają rozpytywani przeze mnie hotelarze i inni zainteresowani turystyką oraz rozwojem gminy.

  2. RRM

    Niektórzy radni mają takie samo wrażenie.