Policyjna akcja „Znicz 2016” w powiecie gołdapskim

Policyjna akcja „Znicz 2016” w Gołdapi i w regionie przebiegła bardzo spokojnie, bez korków i większych utrudnień na drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, strażnicy miejscy oraz graniczni dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W dniu „Wszystkich Świętych” od samego rana wspólne patrole wystawione były we wszystkich newralgicznych miejscach. Policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniach, pilnowali respektowania zakazów parkowania, pomagali również w bezpiecznym przemieszczaniu się w poszczególne miejsca.

 

Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach.

Doszło jednak do jednego zdarzenia drogowego. W poniedziałek 31 października br. kilka minut po godzinie 16.00 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Marcinowie kierujący mercedesem na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej w wyniku zablokowania się kół ciągniętej przez niego przyczepy, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

akcja_znicz-1 akcja_znicz-3

?????????????
?????????????

Dotychczas policjanci skontrolowali 117 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 39 przypadkach ukarani mandatami karnymi, w tym za przekroczenie prędkości i nie stosowanie pasów lub fotelików ochronnych. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na trzeźwość kierowców. W tym roku obyło się bez nietrzeźwych za kierownicą.

W 5 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego.

Akacja Znicz ruszyła 28 października i będzie trwać jeszcze do końca dzisiejszego dnia. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły