Po raz kolejny ,,Trojka” ruszyła z pomocą…

W naszej szkole realizowane są programy promujące zdrową żywność – ,,Owoce i warzywa w szkole”, ,,Mleko w szkole”, ,,Trzymaj formę”, ,,Śniadanie daje moc” to niektóre z nich. Wolontariusze naszej szkoły przy ogromnym wsparciu rodziców realizują wiele przedsięwzięć dotyczących zdrowego odżywiania. Do takich należy akcja ,,My się zdrowo odżywiamy i Afryce pomagamy”.

Po raz kolejny ,,Trojka” ruszyła z pomocą dla głodującej Afryki. Uczniowie w tym dniu mogli spróbować soku wyciśniętego ze świeżych owoców i warzyw, ciasta marchewkowego, warzyw przygotowanych na parze, jogurtów itp. Oprócz tego, że uczniowie mogli tego dnia spróbować wszystkich zdrowych pyszności to najmłodsi obejrzeli przedstawienie o kłopotach zdrowotnych księżniczki Marcelinki. Bajka z morałem bardzo się wszystkim podobała a konkurs na zakończenie był pięknym podsumowaniem wiadomości jakie dzieci posiadają na temat walorów zdrowotnych owoców i warzyw.

Każde takie działanie to praca wielu osób. Dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom, obsłudze technicznej a przede wszystkim rodzicom bez których takie akcje byłyby trudne do zrealizowania. Szczególne podziękowania kieruję do pani Anety Krynickiej, Justyny Makarewicz i Moniki Puza, które systematycznie uczestniczą w akcjach na terenie szkoły. Dziękuję sponsorom: paniom – Marcie Boguckiej i Sylwii Glińskiej oraz naszej Radzie Rodziców.

Dochód pozyskany w czasie akcji został przekazany na konto PAH.

Wolontariusze z SP 3


Aktualności

Powiązane artykuły