Miały możliwość również spróbować gry na dendrofonie

W październiku pięciolatki C „Tygryski” i sześciolatki C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach. Przygodę rozpoczęły od siedziby Parku gdzie czekały na nie dwie tajemnicze sale. W sali koncertowej usłyszały odgłosy zwierząt i ptaków żyjących w lesie. Podczas koncertu mogły sprawdzić swoją wiedzę i zmysł słuchu odgadując dźwięki.

Chętne osoby miały możliwość również spróbować gry na dendrofonie. Następnie sprawdziły jakie tropy zostawiają zwierzęta żyjące w lesie. W sali multimedialnej „ Mokradła Puszczy Rominckiej” maluchy mogły poczuć się jak w lesie i zobaczyć w jakim środowisku żyją bobry oraz inne zwierzęta Parku. Za pomocą zmysłu dotyku dzieci miały możliwość rozpoznać co się ukryło w dziupli.

Po zajęciach edukacyjnych wszyscy udali się w teren na obserwację przyrody. Na koniec leśnej trasy na dzieci czekało ognisko. Serdecznie dziękujemy pracownikom Parku za zorganizowanie interesujących i pełnych emocji zajęć.
Ewa Kulikowska i Iwona Poreda


Aktualności

Powiązane artykuły