Kuchnie Warszawa

Na szczęście minęły i u nas już czasy, kiedy to zapraszając gościa do domu w celu kameralnej pogawędki proponowaliśmy mu krzesło lub fotel wyłącznie w pokoju gościnnym. Okazuje się bowiem, że do pomieszczeń, które traktuje się jako psychologicznie ciepłe i przytulne, niezwykle często jest zaliczana odpowiednio urządzona kuchnia. Rzecz jasna lepiej kiedy pomieszczenie kuchenne jest nieco większe niż typowa kuchnia w bloku. Ale współcześni producenci kuchennych mebli i urządzeń potrafią stworzyć świetny klimat również w kuchniach o niedużej powierzchni. Dowodem na to może być choćby oferta firmy Atrii Mega z Warszawy.

Oferta różnorodna i…

Biorąc pod uwagę tę, nierzadko, wielofunkcyjność pomieszczenia kuchennego współcześni producenci mebli i urządzeń kuchennych stosują różne sposoby, by kuchnia nie kojarzyła nam się wyłącznie z szybkim przyrządzaniem posiłków. Dobrym wyjściem jest tu zaprojektowanie całościowej zabudowy kuchni i na ogół w ofertach znajdujemy zarówno zestawy gotowych mebli kuchennych, jak i możliwość wykonania aranżacji według życzenia klienta.

Pole do popisu możemy mieć zagospodarowując nawet niewielką kuchnię – wtedy w grę wchodzi kwestia ekonomicznego wykorzystania przestrzeni pionowej – na przykład ilość szufladek lub wielkość szafek. Coraz częściej remontując mieszkanie w bloku burzymy ściany działowe między kuchnią i jednym z pokojów. Kuchnia wtedy może być aneksem. Istotne jest wtedy umiejętne ograniczenie poszczególnych stref, choćby przy pomocy koloru mebli.

W niektórych dużych kuchniach organizuje się nawet strefę barową z barowymi stołkami lub krzesłami. Mamy obecnie niemal nieograniczony wybór materiałów i tu jest na przykład ważny odpowiedni dobór powierzchni blatu do podstawowych czynności kuchennych. W zależności od otoczenia możemy zdecydować się między innymi na blat drewniany, ceramiczny, laminatowy, stalowy lub nawet kompozytowy. Również fronty mebli kuchennych mogą być wykonane z podobnych materiałów.

Ważna jest ergonomia i udogodnienia techniczne

kuchniaWspółczesne kuchnie mają być po prostu wygodne i przyjemnie w obsłudze. Dlatego projektanci mebli i urządzeń kuchennych zadbali między innymi również o to, by szafki przy otwieraniu nam nie odbierały przestrzeni. Temu mogą służyć drzwi i póki narożne oraz w odpowiednich miejscach umieszczone gniazdka oraz przełączniki. Toteż projektując kuchnię pomyślmy o oświetleniu, które byłoby jednocześnie jasne i rozproszone. Dlatego ciekawym komponentem zabudowy może być podwieszany, podświetlony, sufit, co również w swoich ofertach ma firma meblowa. I takie oferty znajdziemy choćby na: www.kuchniewarszawa.com.pl

Pamiętajmy, że projektowanie kuchni w zabudowie uwzględniając niezbędne urządzenia bywa na ogół dużo bardziej praktyczne od urządzania jej z pojedynczych (czasem stopniowo dorabianych) elementów. Nie bójmy się też śmiałych kolorów i kontrastów kolorystycznych, jeśli idzie o kolor materiałów. Kuchnia powinna być również dla nas azylem odciągającym nierzadko od sztywnego rytmu dnia lub pracy zawodowej.


Porady

Powiązane artykuły