Kierowcy „Na podwójnym gazie”

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend gołdapscy policjanci. Jednego z nich wyeliminował z ruchu późnym wieczorem policjant wracający ze służby. Wszyscy „kierowcy” odpowiedzą wkrótce przed sądem, wcześniej usłyszą zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (26 listopada.) kilka minut przed godz. 23.00 w jednej z miejscowości w gminie Gołdap. Wracający ze służby policjant zauważył jadącego wężykiem forda Fiestę. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę od którego wyczuł zapach alkoholu. O całym zajściu natychmiast powiadomił dyżurnego gołdapskiej komendy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – urządzenie wykazało ponad 2 promile. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

Kolejny kierowca „na podwójnym gazie” wpadł  podczas kontroli w niedzielę (27 listopada) kilka minut po godz. 15.00 w Pogorzeli. W trakcie badania na zawartość alkoholu w organizmie kierowca mercedesa „wydmuchał” ponad 0,7 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Pijani kierowcy w porę zostali wyeliminowani z ruchu. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły