Dzieci z SP 3 uczciły Święto Drzewa

W ostatnią środę października z okazji Światowego Dnia Drzewa dzieci z oddziału pięciolatków A i 0B z gołdapskiej „Trójki” pod kierunkiem wychowawczyń Sylwii Kurpios-Sawickiej i Małgorzaty Stankiewicz udały się do lasu, gdzie przeżyły przyrodniczą przygodę. Zajęcia w szkółce leśnej dostarczyły dzieciom wiele radości. Tam z podziwem obserwowały siewki i sadzonki dębów, klonów, wiązów, sosen czy świerków. Ze zdumieniem przyglądały się rocznym drzewkom.

Największą atrakcją bez wątpienia było sadzenie drzew w lesie. Dzieci zapamiętały wiele ciekawostek przyrodniczych, które niezwykle interesująco opowiadał pan leśniczy Henryk. Niespodzianką okazała się obserwacja najstarszego i największego w naszej okolicy dębu „Dworzanina”. Zdaniem dzieci było zmierzenie obwodu jego pnia, co stanowiło niełatwą czynność.

Przedszkolacy ze smutkiem przyjęli, że ten okazały pomnik przyrody umiera. Na koniec dzieci mogły skorzystać z ciepła ogniska piekąc kiełbaski, a zabawa ruchowa przygotowana przez pana leśnika była radosnym zwieńczeniem leśnej przygody. Dziękując za ciekawe zajęcia dzieci wręczyły panu Henrykowi plakaty z wykonanymi przez siebie drzewami. Za aktywność podczas zajęć pan leśniczy obdarował przedszkolaków słodkim ciasteczkiem.

Dzieci, wychowawczynie i rodzice serdecznie dziękują panu podleśniczemu Henrykowi Bazylewiczowi za niezwykle interesującą lekcję przyrody, panom Zbigniewowi Mazurowi i Sylwestrowi Grygo za pomoc w organizacji zajęć, panu Sebastianowi Stępieniowi z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej za przygotowanie ogniska, a panu Krzysztofowi Jurewiczowi za zorganizowanie transportu.

Barbara Luto


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dzieci z SP 3 uczciły Święto Drzewa

  1. asdic

    To są cenne i pożyteczne inicjatywy Szkoły i Leśników w zakresie edukacji
    dzieci i młodzieży.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...