Chłopcy z „Trójki” Gołdap zdobyli Ostródę

Piękny sukces odnieśli młodzi chłopcy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy w czwartek, 3 listopada wygrali finałowy turniej Mistrzostw Województwa SZS o Puchar Orlika w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców. Gołdapianie nie ponieśli w imprezie porażki, wykazując się dużą koncentracją. Do turnieju finałowego, który rozegrany został w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych w Bartoszycach, Zwierzewie, Dobrym Mieście, Gołdapi, Ostródzie i Giżycku.

 

Niestety, ostatnia z nich nie pojawiła się na parkiecie ostródzkiej hali, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo. Zgodnie z decyzją organizatorów turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Mistrzowie Warmii i Mazur grając w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Oskar Stalewski, Alan Budziejko, Michał Ostrowski, Dominik Wawrukiewicz, Antoni Buraczewski, Mateusz Racibor, Kajetan Kowalewski na początek wygrali 2:0 (25:12, 25:11) ze Szkołą Podstawową w Zwierzewie.

siatka-ostroda-2 siatka-ostroda-3

Potem ograli 2:1 (25:6, 12:25, 15:8) – Szkołę Podstawową nr 7 im. J. Wybickiego w Bartoszycach. W trzecim swoim spotkaniu ograli 2:1 (25:16, 22:25, 15:6) – Szkołę Podstawową nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie. W ostatnim czwartkowym meczu zwyciężyli ze Szkołą Podstawową nr 1 im. gen. Józefa Bema w Dobrym Mieście – 2:1 (22:25, 25:19, 15:8).

 

Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie oraz Jacek Krzekotowski z OCSiR Ostróda.

Powiązane artykuły