XIV obchody Święta Drzewa w Pogorzeli

Drzewa w pierwszej kolejności kojarzą się z lasem. Jednak również na terenach wiejskich odgrywają one ważną i często niedocenianą rolę. Klub Gaja, organizując tegoroczne „Święto Drzewa – wśród pól”, chce zachęcić mieszkańców z terenów wiejskich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony zadrzewień śródpolnych.

W związku z tym odwiedził nas „Przyjaciel naszej szkoły” pan Henryk Bazylewicz z Nadleśnictwa w Gołdapi, który tłumaczył nam jak odróżnić drzewa od krzewów. Obejrzeliśmy też film edukacyjny – „Drewno-ekosurowiec”.

Następnie pod okiem pana Henryka posadziliśmy tuje oraz pnącza, które oplotą pięknie nasz szkolny płot. Pogoda była idealna, kropił deszcz, więc mamy nadzieję, że nasze nasadzenia na pewno się przyjmą.

Monika Wojtala-Taudul


Aktualności

Powiązane artykuły