Trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Galwieciach odwiedzili Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Na początku pracownicy nadleśnictwa zapoznali nas z historią, przyrodą i krajobrazem Puszczy Rominckiej. Następnie odwiedziliśmy siedzibę Parku w Żytkiejmach, gdzie w multimedialnej sali edukacyjnej  „Mokradła Puszczy Rominckiej” poczuliśmy się jak w lesie.

 

Poznaliśmy zwierzęta żyjące nad rozlewiskiem bobrowym i oczku wodnym. Sprawdziliśmy swoją wiedzę i spostrzegawczość. W sąsiedniej sali wysłuchaliśmy „Leśnego koncertu” i rozpoznawaliśmy odgłosy ptaków i zwierząt żyjących w lesie. Po tej zabawie wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę po Puszczy Rominckiej.

Podzieliliśmy się na dwie grupy, aby w miarę naszych możliwości pokonać wyznaczoną trasę. W ramach akcji „Sprzątanie Świata” zbieraliśmy napotkane po drodze śmieci. Obcowanie z przyrodą wprawiło nas w dobry nastrój. Po pokonaniu wyznaczonej trasy mogliśmy odpocząć przy ognisku i upiec smaczne kiełbaski. Później pracownicy nadleśnictwa zachęcili nas do aktywnego uczestniczestnictwa w grach i zabawach. Trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Czas spędzony razem będziemy długo wspominać.


Aktualności

Powiązane artykuły