Historyczny sukces i wielka radość

W sobotę 8 października 2016 roku artystyczna reprezentacja naszego miasta w postaci uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia wchodzących w skład Zespołu Instrumentów Dętych pod dyrekcją Piotra Marciniaka oraz kwartetu trąbkowego pracującego pod kierunkiem pana Grzegorza Karpowicza wzięła udział w II Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców „Bursztynowe glissando” w Czerniachowsku, w obwodzie kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

 

W Konkursie tym wystąpiło 60 (sześćdziesięciu!) wykonawców z Rosji, Litwy i Polski w czterech kategoriach: solistów, duetów oraz zespołów mniejszych (4 do 6 uczestników) oraz dużych zespołów (powyżej 7 uczestników).

 

Jury Konkursu złożone z wybitnych artystów i pedagogów działających w obwodzie kaliningradzkim wysłuchało ich prezentacji w czasie trwających dwa dni zmagań konkursowych, bowiem Konkurs rozpoczął się już 7 października. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych późnym popołudniem drugiego dnia konkursu nastąpił uroczysty moment ogłoszenia wyników i wręczenia dyplomów zdobywcom nagród.

s_m-1

s_m-5

Z olbrzymią satysfakcją informujemy, że w kategorii zespołów mniejszych II miejsce zdobył Kwartet trąbkowy PSM I st. w składzie: Kamil Marcinkiewicz, Joanna Żelaźniak, Kacper Matusiewicz oraz Mikołaj Krakowski.

 

Natomiast 19-osobowy Zespół Instrumentów Dętych PSM I st. w składzie: Ewelina Iwanicka, Gabriela Skuza, Izabela Rawinis, Marta Stepanik (flety), Aleksandra Rozmysłowska, Natalia Paszko, Adam Klimaszewski, Martyna Kłoczko, Mateusz Łupiński (klarnety), Patrycja Zadarko, Patrycja Ulewicz, Janusz Stepanik, Ewa Żelaźniak (saksofony), Joanna Żelaźniak, Kamil Marcinkiewicz, Kacper Matusiewicz, Mikołaj Krakowski (trąbki) oraz Eliza Kłoczko i Oskar Piniaga (instrumenty perkusyjne) zwyciężył w kategorii zespołów powyżej 7 uczestników i został uhonorowany Dyplomem Grand Prix! SERDECZNIE GRATULUJEMY!

s_m-2

Ten historyczny sukces naszej utalentowanej młodzieży, reprezentującej polskie szkolnictwo artystyczne, nasze miasto i nasz kraj, udało się osiągnąć dzięki ogromnej pracy związanej z organizacją wyjazdu do Rosji, wykonanej przez dyrektora PSM I stopnia w Gołdapi, pana Dariusza Michałowskiego, który od początku czuwał nad całością realizacji tego przedsięwzięcia, oraz pracowników administracji PSM I st., paniom Ewie Struh, Annie Wróbel oraz pani Joannie Piela (która także w czasie pobytu za granicą opiekowała się młodzieżą).

s_m-3

Przy organizacji wyjazdu młodzieży na Konkurs do Czerniachowska nie można nie wspomnieć o naszych sponsorach, którzy poprzez swoje wsparcie również mają udział w tym sukcesie. Są nimi: Anna i Jacek Fiedorowicz „Rolplon” oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński, Marta Gawryluk S.C

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne doniesienia
o osiągnięciach naszych młodych artystów!

 

P.M

J.P

Powiązane artykuły