Dowiedzieli się między innymi, co to jest rezerwat

W środę 19 października uczniowie klas 0 „a” i 0”d” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrali się na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej z siedzibą w Żytkiejmach. Dzieci miały możliwość poznania zwierząt żyjących nad rozlewiskiem bobrowym i w oczku wodnym. A wszystko to dzięki multimedialnej sali edukacyjnej „Mokradła Puszczy Rominckiej”.

Zainteresowaniem cieszyła się również tablica „Leśny koncert”. Dzięki niej uczniowie próbowali swoich sił w rozpoznawaniu odgłosów ptaków i ssaków żyjących w lesie. Co więcej każdy uczestnik wycieczki miał możliwość wydobycia nietypowych dźwięków na dendrofonie. Dzieci dowiedziały się również, jakie tropy zostawiają poszczególne zwierzęta leśne. Nie zabrakło również licznych pytań, na które pracownicy Nadleśnictwa udzielili wyczerpujących odpowiedzi.

Następnie wszyscy udali się na ścieżkę edukacyjną, gdzie dowiedzieli się, co to jest rezerwat i jakie zasady obowiązują na jego terenie. Na koniec chwila odpoczynku przy ognisku, gdzie dzieci ze smakiem zjadły kiełbaski.

Wychowawczynie, dzieci i rodzice serdecznie dziękują pracownikom Nadleśnictwa za ciekawie przeprowadzone zajęcia i przygotowanie ogniska.

Dorota Trzcińska
Paulina Pietrzak


Aktualności

Powiązane artykuły