Zatrzymane wyroby akcyzowe w Giżycku i Gołdapi

W ostatnich kilku dniach funkcjonariusze W-MOSG ujawnili przemyt nielegalnych papierosów o wartości blisko 40 000 zł. Rezultatem działań (część z nich prowadzona wspólnie ze Służbą Celną) było ujawnienie wyrobów akcyzowych w drogowych przejściach granicznych Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, jak i na terenie Warmii i Mazur.  

W miejscowości Giżycko funkcjonariusze SG z Węgorzewa zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Passat, którego kierowcą była 30-letnia mieszkanka powiatu giżyckiego. W jej aucie znajdował się czarny worek, a w nim wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. W toku dalszych czynności dokonano przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, gdzie również  znaleziono papierosy pochodzące z przemytu. Łącznie ujawniono prawie 14 000 sztuk wyrobów akcyzowych.

Natomiast w drogowym przejściu granicznym w Gołdapi zatrzymano rowerzystę, który ukrył ponad 700 sztuk papierosów pod odzieżą. Mieszkaniec Olecka towar stracił i czterdziestokilometrową trasę pokona do domu bez nielegalnego towaru.

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zatrzymane wyroby akcyzowe w Giżycku i Gołdapi

  1. rower

    wynik,,,, ledwie trzy kartony,ale wynik, a autobusy co po trzy razy dziennie dają na rosję to co, powietrze wożą ? UKŁAD, a tu wynik, trzy kartony…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...