Patriotyzm lokalny, to też patriotyzm – „Europejskie Dni Dziedzictwa 2016”

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi (klasy 1c i 2f z wychowawczyniami: Małgorzatą Werra i Teresą Polnik) 22 września w ramach lekcji wychowawczej odwiedzili Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. Mieczysława Mariana Ratasiewicza – miłośnika tej ziemi.
Młodzież oglądała zdjęcia gołdapskich fotografików, zrobione w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła pomniki”. Dzięki Pani Aleksandrze Ratasiewicz, która wspaniale opowiadała o przedstawionych na fotografiach miejscach Gołdapi i okolic, poznaliśmy wiele ciekawostek z nimi związanych.

Następnie odwiedziliśmy drugą część muzeum w której znajdują się zbiory wszelkiego rodzaju przedmiotów i pamiątek wojennych, przedwojennych, historycznych i etnograficznych. Obejrzane kolekcje wywarły ogromne wrażenie na młodzieży.

Jako gołdapianie bardzo doceniamy jakże szlachetną misję Pani Ratasiewicz, która przekazuje kolejnym pokoleniom wiedzę o naszej gołdapskiej ziemi i jej historii.


Aktualności

Powiązane artykuły