Ósmy sezon Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB zakończymy w Gołdapi

Ósmy sezon Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB zakończymy w Gołdapi. Miasto jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc tym rejonie Polski. Leży nad jeziorem i rzeką, zaś na wschód od jego granic rozciąga się legendarna Puszcza Romincka. Gołdap jest idealnym miejscem na letnie wakacje. Jest także kurortem zimowym ze stokami narciarskimi. Warto podkreślić, że w Gołdapi jest najczystsze w Polsce powietrze!

Start i meta będą zlokalizowane na Promenadzie Zdrojowej, obok tężni solankowych. Trasę maratonu „W Krainie Łowców Przygód” zamierzamy poprowadzić przede wszystkim przez Puszczę Romincką. Jednak będą także otwarte przestrzenie, rozległe panoramy, nasypy kolejowe, wiadukty. Planujemy nawet przejazd przez teren wojskowy, ale czekamy jeszcze na zgodę. Skoro przejeżdżaliśmy przez bazę wojsk litewskich, to i w Polsce powinno się udać…

Niedaleko są słynne Stańczyki. Nie są to jednak jedyne wiadukty w okolicy. Dwa trzyprzęsłowe wiadukty w Botkunach znajdują się zaledwie ok. 5 kilometrów od Gołdapi. Mosty mają około 15 metrów wysokości i 50 m długości. Są dobrze ukryte pośród drzew. Przez jeden z nich biegnie droga – można ją przejechać i nawet nie zauważyć mostu. Początkowa myśleliśmy nawet o poprowadzeniu przezeń trasy wyścigu, ale obawialiśmy się, że pospadacie nam z wiaduktu w ferworze walki… Przez rzekę Jarkę przejedziemy tym razem w innym miejscu.

Po wyścigu odbędzie się nasza tradycyjna impreza integracyjna na zakończenie sezonu. Spotkamy się na plaży miejskiej w Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczny Zakątek” nad jeziorem Gołdap. Tak pięknego miejsca na zakończenie sezonu jeszcze nie mieliśmy.

Gołdap jest jedynym uzdrowiskiem na Warmii i Mazurach. Charakter uzdrowiska jest określany jako klimatyczno-borowinowy. Oferuje usługi lecznictwa w zakresie schorzeń narządów ruchu, reumatycznych, stanów pourazowych oraz niektórych chorób układu oddechowego i nerwowego. Z tego zestawienia wynika, że osoby sfatygowane naszym długim sezonem powinny zostać w Gołdapi dłużej, aby odzyskać pełną sprawność.

http://osirgoldap.pl/wp-content/uploads//2016/09/Informacje-o-wy%C5%9Bcigu.pdf

Powiązane artykuły